Kultura Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

TVP wyemitowała film o Freddiem Mercurym. To, co się wydarzyło później, przejdzie do historii telewizji

Autor: Kristian Danu wijanarko/Shutterstock

W sobotę wieczorem Telewizja Publiczna wyemitowała oskarowy film o zespole Queen i Freddiem Mercurym. Po jego emisji do akcji wkroczył Michał Rachoń i jego goście, którzy podczas debaty zajęli się homoseksualizmem Mercurego.

24 listopada minęła 30. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów i frontmanów w historii muzyki rozrywkowej. Freddie Merucury, wokalista legendarnego zespołu Quuen, w życiu był taki, jak na scenie – szokujący, charyzmatyczny, wyciskający maksimum z każdej minuty. To była jazda bez trzymanki z pełnymi jej konsekwencjami.

W niedzielny wieczór TVP wyemitowała “Bohemian Rhapsody” – oskarowy film o Queen i Mercurym z brawurową rolą Ramiego Maleka. I każdy, kto zna Telewizję Publiczną, mógł przypuszczać, że na samej emisji się nie skończy. Mercury był osobą biseksualną i jest to wprost pokazane kilku scenach. Zdarzyć się mogło wszystko, tym bardziej, że TVP w 2017 roku potrafiła wyciąć 13 minut scen z filmu “Dom dusz” z Meryl Streep i Glenn Close.

Tym razem nic nie wycięto, ale po filmie odbyła się debata pod przewodnictwem Michała Rachonia. I zebrani goście: Piotr Bernatowicz, Jędrzej Kodymowski, Piotr Lisiewicz i Mikołaj Mirowski rozpoczęli dyskusję. A właściwie – objaśnienia widzom tego, co właśnie obejrzeli.

– On się z tym nie obnosił. To była przez długi czas ukrywana sprawa. On się po prostu z tym nie afiszował – mówił Kodymowski. Wniosek dla widza TVP? Gej, ale nie taki najgorszy, bo się nie obnosił. Szkoda, że ekspert nie wspomniał o tym, że publiczna manifestacja orientacji homoseksualnej w Wielkiej Brytanii pozostawała zabroniona do końca XX wieku.

Widzowie TVP usłyszeli również, że to “homoseksualizm” Mercurego “doprowadził do jego upadku”, a tak naprawdę to kochał on tylko Mary Austin – swoją pierwszą partnerkę. Gdy dodamy do tego błędy merytoryczne w toczonej dyskusji, otrzymamy pełen obraz programu Rachonia.

Tylko TVP potrafi wyemitować film, który muszą tłumaczyć swoim widzom. Jeszcze ktoś by coś źle zrozumiał i pomyślał, że telewizja Kurskiego promuje LGBT…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie