Po godzinach Sport

TVP transmituje wyścig na żywo, a tu nagle niespodzianka! Wszyscy ujrzeli antyrządowe hasło

Transmisje na żywo to zawsze dla telewizji ryzyko – w kadrze może pojawić się coś niepożądanego. Taka niespodzianka spotkała TVP Sport – widzowie stacji mogli zobaczyć antyrządowy napis namalowany na trasie kolarskiego wyścigu.

TVP Sport zadbało o fanów kolarstwa i transmitowało wyścig o mistrzostwo świata, który odbył się w belgijskiej Flandrii. Uczestnicy musieli pokonać 268 km z Antwerpii do Leuven.

Oczom emocjonujących się kolarskimi zmaganiami widzów ukazał się nagle pewien swojski element – hasło napisane po polsku na ulicy, po której ścigali się kolarze. Było to hasło nieprzypadkowe – popularny antyrządowy slogan, który często ukazuje się pod symbolem ośmiu gwiazd. Na nieszczęście państwowej telewizji nieświadomy (zapewne) realizator wybrał akurat taki kadr w relacji, który pokazywał napis w pełnej okazałości.

Owa „niespodzianka” oczywiście nie przeszła niezauważona przez widzów. Nagranie z wyścigu szybko trafiło do sieci, opublikował je słynący z satyrycznych treści profil Tygodnika NIE. „Prawdziwy street art!” „Będzie wniosek do belgijskiej prokuratury”, „w 7 sekundzie słychać strzały”, „To teraz wojna z Belgią” – kpią internauci.

Zwycięzcą męskiego wyścigu został Julian Alaphilippe, Michał Kwiatkowski zajął dopiero 36. miejsce. Sukces osiągnęła za to Katarzyna Niewiadoma, która zdobyła brązowy medal. Kolarce pogratulował Piotr Gliński, ale jego wpis wywołał kontrowersje.

Wreszcie sukces w kolarstwie! Wielkie brata dla Katarzyny Niewiadomej za brąz na MŚ – napisał szef resortu kultury, pod które podpięto sport. Internauci zwrócili jednak uwagę na niezręczność pierwszej części gratulacyjnego tweeta. Przecież Michał Kwiatkowski zdobył w 2014 roku mistrzostwo świata, a Rafał Majka dwa lata później zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Czyżby te pięć lat aż tak dłużyły się Piotrowi Glińskiemu? A może po prostu umknęło mu to, gdyż wtedy jeszcze nie musiał interesować się sportem…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie