Polityka i Społeczeństwo

TVP spanikowało po słowach Trzaskowskiego? Absurdalny atak na kandydata KO

Wiadomości TVP

Szef “Wiadomości” Jarosław Olechowski wyczytał z ostatniego wystąpienia prezydenta Warszawy i kandydata KO na prezydenta, że ten chce doprowadzić do represji wobec dziennikarzy. Rafał Trzaskowski jest w jego oczach kandydatem bardziej “milicji obywatelskiej niż Koalicji Obywatelskiej.”

Chodzi o to, że Trzaskowski po odczytaniu pytań od dziennikarzy TVP Info, powiedział: – Śpieszcie się państwo z TVP Info zadawać pytania, bo niewiele tygodni już zostało. Potem dodał: – Bardzo się cieszę, że będę mógł rozmawiać – no jeszcze tylko przez parę tygodni – z redaktorami i redaktorkami TVP Info o tych wszystkich manipulacjach, o tym jak zatruwacie manipulacjami, życie w Polsce. To będzie bardzo fajna rozmowa.

Los Wiadomości niepewny

Przede wszystkim jednak zwolennicy PiS-u mogą obawiać się jednego: Trzaskowski twierdzi, że jeśli wygra wybory, doprowadzi do likwidacji “Wiadomości”.

Jarosław Olechowski, szefem Telewizyjnej Agencji informacyjnej, w skład której wchodzi TVP Info i “Wiadomości”, zaatakował w odpowiedzi kandydata KO. Uważa, że ten jest bardziej jest kandydatem milicji obywatelskiej niż Koalicji Obywatelskiej. Co w kontekście tego, co robią “Wiadomości”, można uznać za absurd, powiedział, że wolność słowa to fundament demokracji. Zapomniał, że portal informacyjny TVP często manipuluje informacjami i przedstawia świat zgodnie z linią partyjną PiS.

Bez Wiadomości, bez TVP Info

Trzaskowski w niedzielę zauważył, że jeśli tylko wygra wybory prezydenckie będzie planował zlikwidować “propagandową część telewizji publicznej”, zaś całą dotację, jaką dostaje TVP, przeznaczy na system opieki zdrowotnej.

– To co się stało z telewizją publiczną – która się stała telewizją partyjną – to jest popróbowanie zbudowania przez PiS tuby propagandowej, która zatruwa całe nasze życie. Więc ja mówię jasno: telewizja publiczna powinna zostać, ale powinna to być nowa telewizja publiczna, którą się pozbawi TVP Info, tej części: wydarzeń, informacji, dlatego że ta pokusa prawicy, żeby przez cały czas traktować telewizje jako instrument do walki politycznej, będzie się niestety za każdym razem pojawiać – powiedział Trzaskowski.

Chce “żeby już nigdy nikogo nie kusiło TVP Info, publicystyka polityczna, dlatego że dziś PiS całkowicie skompromitował ideę normalnej niezależnej informacji w telewizji publicznej, którą kompletnie upartyjnił”.

Jak widać po słowach Olechowskiego, Wiadomości nie poddadzą się bez walki…

Źródło: dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie