Polityka i Społeczeństwo

TVP ochoczo wykorzystuje okazję, by ostro zaatakować TVN. “Nie pierwszy skandal obyczajowy”

Grand Warszawski / Shutterstock

TVP wzięło na tapet aferę Dominica D’Angelica, oskarżonego o przestępstwo seksualne uczestnika programu Top Model. „Wiadomości” ochoczo wykorzystały okazję, by zaatakować konkurencyjną TVN.

Dominic D’Angelica był uczestnikiem i finalistą 9. edycji sztandarowego show TVN „Top Model”. Przed decydującym odcinkiem wyszło na jaw, że Amerykanin był w przeszłości oskarżony o przestępstwa seksualne. Ostatecznie D’Angelica został usunięty z programu. Jednak „Wiadomości” podkreślają w swoim materiale, że na ten krok zdecydowano się dopiero, gdy wybuchł skandal. Zdaniem autora – za późno. Jak „Wiadomości” zaznaczają, wyrok dla D’Angelica nie był D’Angelica nie był tajemnicą i można było łatwo to sprawdzić – na oficjalnych stronach sądu hrabstwa Amador w Kalifornii.

– TVN miał być informowany już w sierpniu przez Operation Care, amerykańską fundację zajmującą się pomocą osoba pokrzywdzonym w przestępstwach seksualnych – słyszymy w materiale.

Autorzy materiału poprosili o opinię Tomasza Sakiewicza. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” powiedział o „podwójnej mierze”, którą ma stosować TVN, jeżeli chodzi o kwestię przestępstw seksualnych.

Z jednej strony ksiądz pedofil to coś bardzo złego, z drugiej strony reżyser pedofil, to nic się nie stało – powiedział Sakiewicz, nawiązując do sprawy Romana Polańskiego.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie