Polityka i Społeczeństwo

TVP nagrywa, jak starsza pani zarzuca Tuskowi, że nie jest Polakiem. Rewelacyjna reakcja lidera PO!

– Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? Bo może pan nie jest Polakiem? – wypytywała Donalda Tuska seniorka, która pojawiła się na konferencji lidera PO w Mińsku Mazowieckim. Jak zareagował na to lider PO?

Tusk vs. seniorka

Starsza pani pytała byłego premiera o to, “dlaczego sprzyja Niemcom”Wszystko rejestrowała kamera TVP.

Publiczna telewizja zapewne liczyła na “ostry” materiał, którym będzie mogła zaatakować Tuska.

– Proszę pana, ja mam 84 lata, przeżyłam wojnę i powstanie; jestem warszawianką, moi bracia zginęli w powstaniu warszawskim. Dlaczego pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko pan sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza, a pan powinien wszystko robić, żeby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. Bo może pan nie jest Polakiem? – pytała seniorka.

Lider PO nie dał się jednak sprowokować.

– Ja mam wielki szacunek dla pani, dla pani życia i dla pani doświadczenia. I bardzo pani współczuję jednej kwestii, że dała pani sobie tak namotać w głowie – będę delikatny – takiej fałszywej propagandzie – odpowiedział jej Donald Tusk. Życzył też kobiecie “krytycznego myślenia i odwagi do myślenia”.

Całe zdarzenie zarejestrowali ludzie z TVP Info. Niestety trudno będzie im wykroić z tego materiał mocno atakujący byłego premiera, bowiem ten zachował się względem starszej pani bardzo kulturalnie i z szacunkiem.

https://twitter.com/tvp_info/status/1483832920192212993?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1483832920192212993%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F393087seniorka-nachalnie-wypytywala-tuska

– A ja życzę panu, żeby pan podchodził uczciwie do Polaków, do takich jak ja. Nie do tych bossów, do tych kapitalistów. Tak walczyliśmy o kapitalizm, a teraz chyba o ludzi pracy musimy walczyć, proszę pana. Niech pan pomyśli trochę też o ludziach – atakowała jeszcze potem seniorka, której bliżej chyba – sądząc po narracji – do PiS-u, aniżeli do PO.

Źródło: Twitter, TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie