Polityka i Społeczeństwo

TVP musi uważać, jej gość zmasakrował Polski Ład! Bezcenna reakcja na pytanie o beneficjentów [WIDEO]

screen/ TVP

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców Prywatnych, został zapytany na antenie TVP Info o Polski Ład. Gdy prowadzący wspomniał swojemu gościowi o milionach beneficjentów, ten wybuchnął śmiechem.

TVP musi ostrożnie dobierać gości do swoich programów, gdzie dyskutuje się o Polskim Ładzie. Być może widzowie publicznej telewizji jeszcze nie wiedzą, że program PiS zaliczył ogromny falstart i kojarzy się teraz głównie ze stratami finansowymi. Kto jak nie rządowa telewizja może naprawić ten wizerunek?

No właśnie, ale aby to zrobić, nie można zaliczać takich wpadek…

Gościem na antenie TVP Info był Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców Prywatnych. Został zapytany, czy zorientował się już, kto będzie beneficjentem Polskiego Ładu. Kaźmierczak odparł, że beneficjentów wielu nie będzie. Prowadzący stwierdził w odpowiedzi, że szacuje się ich na 18 milionów. Na to gość wybuchł śmiechem.

To rządowa propaganda, a jeszcze uwzględniając inflację… – oświadczył bez ogródek i przeszedł do masowej krytyki Polskiego Ładu.

Wielu dostanie niewiele. To jak w filmie „Bruce Wszechmogący”, gdzie wszyscy wygrali centa albo pół centa w totolotka – stwierdził Kaźmierczak. –  Jest to projekt bardzo źle przygotowany, o czym ostrzegaliśmy. Bardzo ubolewam, że przegrałem walkę o Polski Ład. Dążyłem do tego, żeby zrobić w tym roku wyższą kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tys. zł, a resztę odłożyć i zrobić to porządnie. (…) Dzisiaj widać, jaki jest z tym związany chaos – mówił na antenie TVP Info, czym pewnie zszokował wielu nieświadomych widzów telewizji rządowej.

Cezary Kaźmierczak już wcześniej krytykował rozwiązania Polskiego Ładu. Zarzucał rządowi, że nowy program obciąża małe przedsiębiorstwa.

Jeśli te zmiany wejdą w życie, wątpię, by zostało z nich 10 proc. – mówił w sierpniu prezes Związku Pracodawców Prywatnych w rozmowie z Business Insider.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie