Pandemia Polityka i Społeczeństwo

TVP Info naprawdę ma widzów za idiotów. Nie uwierzycie, co tłumaczą wyborcom Dudy

– Uwaga na dezinformację wyborczą. Chodzi o II turę – głosi tajemniczy nagłówek w portalu TVP.info. O co może chodzić? Co jest tą dezinformacją mogącą pozbawić wygranej Andrzeja Dudy?

O poczuciu humoru prawicy najlepiej świadczą kabaretowe twarze, od lat obracające się w pisowskim światku.

Jan Pietrzak, Andrzej Rosiewicz czy Janusz Rewiński nie bawią już pewnie nawet Jarosława Kaczyńskiego, a ich pseudosatyryczne piosenki i żarty są świeże jak kajzerka sprzed trzech tygodni.

Ale żeby aż tak? W czwartkowy wieczór w portalu TVP.info pojawiła się informacja (pełna wyczuwalnego oburzenia), wyjaśniająca dowcip krążący od kilku dni po sieci. Żart, humoreskę, coś co każdy odbierze z przymrużeniem oka, bez względu na to, na kogo głosuje.

“Jeśli głosowałeś w I turze na Dudę, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał I turę. Głosy automatycznie się przenoszą. W II turze głosują tylko ci, którzy zaznaczyli innych kandydatów” – dokładnie o to chodzi. Zabawne? Dla jednych tak, dla innych nie, ale jest to tak klarowne, tak oczywiste, że to żart…Ale TVP już się wystraszyło, że Andrzej Duda straci milion wyborców.

https://twitter.com/tvpiKorea/status/1278943727080407041?s=20

– Fake news, który ma prawdopodobnie na celu zdemobilizować osoby głosujące na urzędującego prezydenta i doprowadzić do rozstrzygnięcia faktycznie niezgodnego z wolą wyborców opublikowano m.in. na koncie gdańskiego działacza PO Krystiana Kłosa  – pisze oburzone TVP Info. Nie drogie TVP, Krystian Kłos ma poczucie humoru i kilka lat temu też nie schował babci dowodu.

Niedługo Telewizja Publiczna podczas kabaretonów będzie wyświetlała czerwony pasek z informacją: Uwaga, to jest kabaret, prosimy nie brać tego dosłownie. Kilka lat temu pewna sieć ze sprzętem RTV reklamowała się jako sklep “nie dla idiotów”. TVP.info ma zdecydowanie odmienne zdanie na temat swoich widzów. Ciemny lud wszystko kupi. Tak to było, panie Kurski?

Zdjęcie: OleksSH/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie