Polityka i Społeczeństwo

TVP grzeje temat kuriozalnej konferencji Kamińskiego, w rządzie wściekłość. “Nie mamy na to wpływu”

screen/ YouTube/ MSWiA

MSWiA nie jest zadowolone ze sposobu, w jaki TVP przedstawiło słynną już konferencję Mariusza Kamińskiego. Zdaniem ludzi z resortu, telewizja publiczna przekłamała przekaz płynący z konferencji.

„Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski?” – takim tytułem strona TVP INFO nazwała jeden z artykułów na temat konferencji ministrów Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego. Jak pamiętamy – a o tej konferencji niestety trudno zapomnieć – ministrowie pokazywali drastyczne zdjęcia, także treści zoofilskie i pedofilskie. Jednak zdaniem osób z MSWiA TVP przekłamuje przekaz płynący z konferencji.

screen TVP INFO

Wyraźnie zostało stwierdzone, że na telefonach migrantów znaleziono te zdjęcia, nie było zaś mowy o tym, że na tych zdjęciach są migranci – zaznacza w rozmowie z WP osoba związana z ministerstwem. – To nie był przekaz rządu – podkreśla.

Jak dowiedziało się WP, w rządzie panuje niezadowolenie ze sposobu, w jaki TVP przedstawiło konferencję. W opinii polityków obozu rządzącego TVP poszła za daleko, a bezpardonowe i bezrefleksyjne obrzydzanie uchodźców zaszkodzi także rządowi.

Nie mamy na to wpływu – narzekają rozmówcy WP.

Wygląda też na to, że w MSWiA i MON mają świadomość, że pomysł z prezentacją drastycznych zdjęć był mocno chybiony. Żenujący obraz ministrów oglądających zoofilskie sceny na wielkim ekranie już na zawsze pozostanie w świadomości obywateli. Teraz obóz rządzący musi wymyślić, jak wybrnąć z tej wizerunkowej wpadki, a TVP na pewno w tym nie pomogła. Najlepiej byłoby skazać sprawę na zapomnienie, ale niespodziewanie Mariusz Kamiński zapowiedział zwołanie kolejnej konferencji.

Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg. Najprawdopodobniej już niedługo będziemy mieli debatę na tym posiedzeniu Sejmu dotyczącą przedłużenia stanu wyjątkowego, przedstawię dodatkowe okoliczności uzasadniające tę prezentację – poinformował szef MSWiA.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie