Polityka i Społeczeństwo

TVP chciało dotrzeć do Polaków za granicą. Nie tak to miało wyglądać

TVP World przestaje nadawać na żywo  za pośrednictwem serwisu YouTube. Pierwszy anglojęzyczny kanał TVP będzie nadawał już tylko za pośrednictwem strony internetowej.

– Istnieje ogromna luka w dotarciu z polskim przekazem do tych Polaków, którzy żyją za granicą, czują związek z krajem, ale nie mówią już w języku polskim. Chcą przy tym wiedzieć, jaka jest polska perspektywa na pewne kluczowe sprawy. Dla nich dotychczasowa oferta jest niewystarczająca, nasz nowy kanał będzie więc w naturalny, a przy tym niezwykle profesjonalny sposób uzupełniał tę lukę – zapowiadał w listopadzie Jacek Kurski.

I kanał ruszył 18 listopada, nawet z lekkim wyprzedzeniem niż wcześniej planowano. Wszystko przez kryzys na granicy polsko – białoruskiej, który sprawił, że Telewizja Polska rozpoczęła nadawanie wcześniej. Problem jednak w tym, że transmisje TVP World śledziła garstka ludzi. Bywało i tak, że relacje na YouTube kanału oglądało po kilkanaście osób.

We wtorek TVP World zaprzestało transmisji na żywo na kanale YouTube. Zostały tam tylko materiały archiwalne. Audycje kanału są dostępne na żywo tylko za pośrednictwem strony internetowej TVP World. Rzecznik prasowy TVP nie udzielił komentarza w tej sprawie.

Według mediów w przyszłym roku budżet TVP World ma wynieść 23 mln zł, a rok później już 30 mln zł.

Źródło: SpidersWeb

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie