Polityka i Społeczeństwo

TVP atakuje protestujących lekarzy? Obrzydliwe praktyki reportera rodem z PRL

fot. wiadomosci.tvp.pl

Protest młodych lekarzy rezydentów trwa już 10 dzień i nic nie wskazuje na to, by miał się szybko zakończyć. Premier Szydło w końcu spotkała się z protestującymi, jednak do żadnego porozumienia nie doszło a młodzi lekarze wrócili do chwilowo zawieszonego protestu głodowego. Tym bardziej, że władza ewidentnie nie traktuje ich poważnie, co rusz pokazując swoją niebywałą arogancję.

Wielu komentatorów podkreśla, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wpadł we własną pułapkę – skoro bowiem tak powszechnie chwali się znakomitą i niewidzianą od wielu lat sytuacją gospodarczą, to nic dziwnego, że środowiska zaniedbywane przez całe lata upominają się o poprawę warunków pracy. Zwłaszcza, że akurat w przypadku lekarzy, to praca społecznie potrzebna i oczekiwana. Polskie społeczeństwo  bardzo szybko się starzeje, a rząd pozostaje głuchy na prognozy, że w niedługim okresie czasu nie tylko w służbie zdrowia może zabraknąć lekarzy ale i przede wszystkim pielęgniarek (które notabene powinny zacząć protestować zaraz po zakończonym proteście rezydentów).

Rząd najwyraźniej nie widzi potrzeby szybkiego rozwiązania problemu rezydentów i postanowił skorzystać z metod charakterystycznych dla tego środowiska czyli poprzez atak na przeciwnika. Wczoraj w TVP Info kontrowersyjny reporter Łukasz Sitek, przeprowadził sondę uliczną, w której postanowił pokazać protest rezydentów jako protest niewdzięczników, którzy przecież wcale biedy nie klepią.

Metody rodem z głębokiego PRL-u, gdy biedny lud robotniczy nastawiało się przeciwko klasie bogaczy, celem zagospodarowania ich niezadowolenia. Nie widzimy oczywiście wypowiedzi wszystkich zapytanych Polaków a jedynie wybór odpowiedzi pod z góry powziętą tezę, że lekarze nie powinni narzekać na swoje zarobki. Aż chciałoby się rzec – oto kolejna nadzwyczajna i nierozumiejąca potrzeb Polaków kasta domaga się większej kasy. Zresztą takie komentarze można już zobaczyć we wpisach pisowskich trolli.

Kolejnymi spodziewanymi etapami walki z protestującymi rezydentami powinno być zaproszenie do studia TVP Info znanych łowców resortowych dzieci, czyli Dorotę Kanię i Jerzego Targalskiego, którzy swoim autorytetem zaświadczyliby, że może i sami protestujący 30 latkowie nie mogli być agentami służb bezpieki, ale już ich rodzice kończyli studia w PRL i skoro im się to udało, to mogli mieć związki z esbecją. Tym samym wśród rezydentów nie brakuje resortowych dzieci, które swoją pozycję zawodową uzyskali nie poprzez własną pracę a poprzez plecy swoich rodziców.

A gdy to nie pomoże, to uruchomi się kolejną kampanię Polskiej Fundacji Narodowej pt. “Sprawiedliwe szpitale”. W końcu ta o sądach, choć według zapowiedzi miała właśnie wyjść poza granice naszego kraju, nieoczekiwanie została zakończona. Szkoda, że tych 19 mln nie przekazano chociażby na podwyżki dla rezydentów. Jak widać rząd ma inne priorytety.

Źródło: Twitter

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie