Polityka i Społeczeństwo

TVP atakuje Donalda Tuska za rzekomą politykę prorosyjską. Ale o TYM filmie z udziałem Kaczyńskiego milczą

kaczyński

TVP wypomina ostatnio Donaldowi Tuskowi jego – w mniemaniu mediów publicznych – prorosyjską politykę. Internauci znaleźli jednak dawne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, mówiącego o “przyjaciołach Rosjanach”.

Przyjaciele Rosjanie Kaczyńskiego

“Wiadomości” TVP oskarżyły niedawno Piotra Kraśkę i Beatę Tadlę o wyemitowanie “haniebnego”, “sowieckiego” i “szokującego” wydania dziennika informacyjnego dziewięć lat temu, gdy obchodzono Dzień Zwycięstwa (pisaliśmy o tym tutaj). Jak się okazuje, po katastrofie smoleńskiej w maju 2010 roku, Jarosław Kaczyński wygłosił jednak oświadczenie, w którym zwrócił się do “przyjaciół Rosjan”. Odniósł się w nim do planów swojego brata

 Przyjaciele Rosjanie.

Dziś 9 maja 2010 roku. Na Placu Czerwonym miał stać mój ukochany brat, prezydent Polski Lech Kaczyński – mówił wtedy. – Wiem, o czym by myślał, patrząc z dumą na defilujących polskich żołnierzy. Myślałby o milionach żołnierzy rosyjskich, którzy polegli w walce z III Rzeszą. Ale myślałby także o Katyniu, o zbrodni która 70 lat temu tak bardzo podzieliła nasze narody – dodał.

Mało teraz, pochwalił nawet postawę Rosji po katastrofie w Smoleńsku, w której zginął jego brat. – Odruch współczucia i sympatii został przez Polaków dostrzeżony i doceniony. Dziękujemy za każdą łzę, zapalony znicz, wzruszające słowo – mówił. – Polacy pamiętają ciosy i kule zbrodniarzy z NKWD. Ale pamiętają, że w tym strasznym czasie od wielu Rosjan spotykała ich pomoc. Pamiętają, że potrafili się podzielić tym, co mieli, choć mieli bardzo niewiele – dodał

Można zauważyć, że nie były to słowa przypadkowe i wypowiedziane w przypływie emocji. Po tragedii lotniczej w Smoleńsku Kaczyński unikał bezpośrednich wywiadów. Przygotowywał i nagrywał wystąpienia z wyprzedzeniem lub przygotowywał oświadczenia odczytywane przez swoich pracowników.

Czytaj również:

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie