Polityka i Społeczeństwo

TVN24 przestanie nadawać we wrześniu? Szykuje się batalia o przetrwanie stacji

Czy to już otwarta wojna z wolnymi i niezależnymi mediami? Płynie termin przedłużenia koncesji na nadawanie kanałowi informacyjnemu TVN24.

Od zarania dziejów kanał informacyjny TVN24 jest dla Prawa i Sprawiedliwości tworem podejrzanym ideowo. Marzeniem każdego polityka aktualnego obozu władzy jest zlikwidowanie lub przejęcie stacji. Ataki na TVN, czy na pracujących tam dziennikarzy, są na porządku dziennym.

Trzy lata temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożyła na TVN SA karę w wysokości prawie 1,5 mln zł.

KRRiT nie podobał się sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie, gdy posłowie PO i Nowoczesnej blokowali sejmową mównicę, a pod parlamentem i Pałacem Prezydenckim odbywały się demonstracje. Departament Stanu USA huknął o niezależnych i wolnych mediach. Kara została anulowana.

Teraz chodzi o koncesję na nadawanie – TVN SA już rok czeka na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24. Działanie KRRiT dziwi ekspertów – informuje branżowy Press.pl

Koncesja na TVN 24 obowiązuje do 26 września 2021 roku. Według obowiązujących przepisów, nadawca musi wystąpić o jej przedłużenie najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem. TVN złożył wniosek na początku lutego 2020 roku. Rzeczniczka KKRiT Teresa Brykczyńska informuje, że sprawa koncesji TVN24 będzie tematem na jednym z kolejnych posiedzeń.

Eksperci nie mają wątpliwości, że mamy do czynienia ze złośliwością – Planowanie w telewizji jest długoterminowe. Decyzja powinna być podjęta, tym bardziej że nie budzi żadnej wątpliwości – mówi w rozmowie z Press.pl Juliusz Braun, były przewodniczący KRRiT.

Źródło Press.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie