Polityka i Społeczeństwo

TV Republika “przypomina” o finale WOŚP. W obrzydliwy sposób przerabia logo fundacji

Screen / YouTube/ Telewizja Republika

Telewizja Republika wspięła się na wyżyny kreatywności, by zaakcentować wczorajszy 29. finał WOŚP. Na facebookowym profilu stacji pojawiła się grafika, która oburzyła internautów.

Niechęć środowisk bliskich obozowi władzy do WOŚP jest znana od lat. Zdarzało się, że TVP zamazywało charakterystyczne serduszka w swoich materiałach, a teraz Telewizja Republika poszła o krok dalej. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła grafikę z przerobionym logo WOŚP.

W tej wizji serduszko jest czarne, przebiega przez nie błyskawica – symbol Strajku Kobiet – a hasło zmieniono na „Wielką Orkiestrę Świątecznej Aborcji”. Białe tło jest poplamione plamkami krwi.

Grafika wywołała oburzenie internautów. Ci sugerują w komentarzach, by Jerzy Owsiak poszedł do sądu i nazywają ten zabieg propagandą, dnem i żenadą. „Udowodniliście, że nawet w dnie można zrobić odwiert”, „odkąd rządzi PiS zbiórki WOŚP biją rekordy, ciekawe dlaczego?”, „WOŚP przynajmniej coś robi dla dzieci. A wy, republiko?” – czytamy w komentarzach.

– W tym roku gra niezwykle egzotyczny sojusz Ogólnopolski Strajk Kobiet i WOŚP . Jaki tego będzie efekt? – brzmi opis do grafiki. Jej twórcy zainspirowali się informacją, że tegoroczny finał WOŚP jest wspierany przez Strajk Kobiet. Nie zwrócili jednak uwagi na fakt, że zbiórkę wspiera mnóstwo organizacji, a pieniądze przeznaczone będą nie na „świąteczne aborcje”, a na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na ten moment WOŚP zebrała ponad 127 000 000 zł.

W tym roku gra niezwykle egzotyczny sojusz Ogólnopolski Strajk Kobiet i WOŚP . Jaki tego będzie efekt?
#włączprawdę z #TVRepublika

Opublikowany przez Telewizja Republika Niedziela, 31 stycznia 2021

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie