Po godzinach

Tusk wreszcie skomentował słynny propagandowy zabieg TVP. Internauci zachwyceni

Shutterstock

Donald Tusk mówiący „fur Deutschland” – to obrazek doskonale znany widzom TVP. Donald Tusk wreszcie sam skomentował ten propagandowy zabieg państwowej telewizji.

Według narracji TVP Donald Tusk jest wrogiem Polski, który działa w interesie Niemiec. Państwowa telewizja utwierdza swych widzów w tym przekonaniu, pokazując do znudzenie ujęcie, na którym Tusk mówi po niemiecku „fur Deutschland”. To oczywiście fragment wyjęty z kontekstu, pochodzi z nagrania, na którym Tusk zwraca się do niemieckich polityków partii CDU, części Europejskiej Partii Ludowej, której lider PO jest szefem.

Nic więc dziwnego, że Tusk przemawia w ojczystym języku adresatów wypowiedzi, a cała wypowiedź brzmi „Nie tylko dla Niemiec, ale dla całej Europy”.

TVP wykorzystuje ten urywek na użytek swojego propagandowego zabiegu. Jak się okazuje – wyliczył to jeden z internautów – urywek z „fur Deutschland” pojawił się od początku roku w „Wiadomościach” aż 97 razy. Inny często pokazywany w TVP fragment – ujęcie zaciśniętej pięści lidera PO – został wykorzystany aż 27 razy.

Donald Tusk wreszcie sam skomentował to propagandowe zagranie.

W sumie to nawet zabawne, że operacji »für Deutschland« patronują ministrowie Schreiber, Rau, Szefernaker i Müller. Taki gruppenführer Wolf 2.0 – napisał lider PO na Twitterze, nawiązując do nazwisk polityków Zjednoczonej Prawicy i wątku z serialu „Stawka większa niż życie”.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie