Polityka i Społeczeństwo

Tusk wbija szpilę rządowi przy okazji budowy szpitala na Stadionie Narodowym. Dosadnie wypomniał zaniedbania PiS ws. służby zdrowia

Rząd zdecydował, że Stadion Narodowy w Warszawie zostanie przekształcony w tymczasowy szpital polowy. To reakcja na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Decyzję tę dosadnie skomentował Donald Tusk, przypominając zaniedbania rządu PiS.

Ministerstwo zdrowia codziennie informuje o tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. Od 15 października ich dzienny przyrost nie spada poniżej 7000. 17 października zanotowano rekordowe 9622 przypadki. Nie jest już tajemnicą, że z takim wzrostem zachorowań przestaje radzić sobie służba zdrowia – widać wyraźnie, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii. W szpitalach brakuje miejsc, stąd decyzja o wykorzystaniu Stadionu.

– Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami. Kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików – napisał dziś rano Tusk na Twitterze, wskazując na zaniedbania rządu. Władza miała pół roku na to, by przygotować się na drugą falę pandemii.

Słowa Tuska wywołały oburzenie sympatyków rządu. W komentarzach wypominano mu, naturalnie, lata rządów PO-PSL i starano się wykazać, że to ten okres spowodował dzisiejsze zaniedbania w służbie zdrowia. Na te zarzuty były premier przygotował jednak konkretną odpowiedź.

Krzyczącym, że powinienem był budować szpitale, nie stadiony, pragnę przypomnieć, że w latach 2005-2007, za rządów Kaczyńskiego, w Polsce liczba szpitali zmniejszyła się o 33, gdy za naszych rządów zwiększyła się o 208. Po 2015 znowu zaczęła spadać – napisał na Twitterze Tusk.

Środowiska rządowe uwielbiają usprawiedliwiać wszystkie niepowodzenia mitycznymi już latami, gdy rządziło PO. Nie zauważyli jednak, że czas płynie i to PiS ma niepodzielną władzę już od pięciu lat. Więcej – to przedstawiciele PiS lekceważyli pandemię i zapewniali, że jesteśmy do niej przygotowani najlepiej w Europie. Pora więc przestać szukać dziwnych usprawiedliwień…

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie