Polityka i Społeczeństwo

Tusk przewidział zatrzymanie Giertycha? Wymowny komentarz byłego premiera. “Nie darują mu tego”

Mocne słowa Donalda Tuska. PiS partią anty-niepodległościową?
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

Roman Giertych został w czwartek zatrzymany przez CBA. Sprawa wywołała ogromne poruszenie, skomentował ją także Donald Tusk.

O zatrzymaniu Romana Giertycha, obecnie adwokata, a w przeszłości polityka, wicepremiera i ministra edukacji w rządzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona, poinfmormowała na Twitterze jego córka.

Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS – napisała Maria Giertych.

Ten wątek pojawiał się w komentarzach do sprawy. Faktycznie – do akcji CBA doszło już po ogłoszeniu rekordowej liczby zakażeń na koronawirusa i wielu obserwatorów nie widzi w tym przypadku. Podobnie jak w tym, że Giertych wielokrotnie krytykował władzę PiS oraz często reprezentuje w sądzie polityków opozycji, między innymi Radosława Sikorskiego.

O tym, że Giertych mógł narazić się władzy, Donald Tusk pisał już w lutym bieżącego roku. Mecenas wygrał wtedy ze Zbigniewem Ziobrą przed Izbą Dyscyplinarną SN.

Roman Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter i broniąc jej oponentów. Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego. Możemy się z nim różnić, ale w tej sprawie bądźmy z nim solidarni – napisał wówczas Tusk. Teraz przypomniał swój wpis sprzed miesięcy.

Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam – skomentował gorzko były premier.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie