Polityka i Społeczeństwo

Tusk politycznym realistą. Szczere słowa lidera PO nt. przyspieszonych wyborów

Przewodniczący PO Donald Tusk nie ma wątpliwości, że nowy rok może wcale nie być lepszy od poprzedniego. Były premier zdaje się być twardym realistą.

Tusk: “Nie jestem przekonany, czy powinienem się modlić o wcześniejsze wybory”

Myślę, że przez najbliższych kilka miesięcy takiego jasnego stanowiska nie będzie, czy PiS jest gotowy na wcześniejsze wybory, czy nie. Byłoby to z całą pewnością lepsze dla Polski. Wcale nie jestem pewien, czy dla opozycji – powiedział Donald Tusk.

Trudno o większy realizm polityczny, ku niezadowoleniu marzycieli, którzy uważają, że lider Platformy Obywatelskiej dokona cudu.

Tusk: “2022 na pewno będzie rokiem porównywalnie dramatycznym jak 2021”

Wiemy, że pandemia nie wygaśnie, wiemy już po tych dwóch latach, że w Polsce rządzący mają z tą pandemią wyjątkowy problem, nie radzą sobie. Konsekwencją tego złego zarządzania są tysiące ofiar śmiertelnych – powiedział Donald Tusk. – Będzie to też rok pod znakiem drożyzny, inflacja też będzie Polakom towarzyszyła, już nawet sławny prezes Glapiński zaczął prognozować bliżej realiów, nawet on nie ukrywa, że rok 2022 będzie pod znakiem drożyzny – dodał szef największej partii opozycyjnej. Oznacza to, że Donald Tusk ma pełną świadomość tego, w jak dramatycznej sytuacji znajdziemy się już za chwilę i zapewne ma świadomość, że byłby to dla opozycji fatalny czas na przejęcie władzy.

Tusk: “Nie pozwolę, żeby z tego, że PO jest najsilniejsza po stronie opozycji uczynić zarzut”

To bardzo ważne słowa, ponieważ Platforma Obywatelska od lat zmaga się z pretensjami dziennikarzy, publicystów i komentatorów o to, że jest silniejsza od innych formacji – zwłaszcza, że jest silniejsza od Lewicy, ale także od wszelkich pupilków “liderów opinii”, których od jesieni 2015 r. było wielu. Lider PO bez ogródek mówi opinii publicznej, że jeśli on nie uczyni opozycji zdolnej do wyborczego zwycięstwa, nie zrobi tego również nikt z tych, którzy sądzą, że są tu, gdzie są, bo ktoś nie pozwala im działać na pełną skalę ich możliwości.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie