Polityka i Społeczeństwo

Tusk mówił o swoim planie na pokonanie PiS w wyborach. Nagle wymienił nazwisko Tadeusza Rydzyka

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Donald Tusk spotkał się z młodzieżą na Uniwersytecie Zielonogórskim. Lider PO mówił m.in. o planie na wybory. Nieoczekiwanie padło nazwisko… Tadeusza Rydzyka.

Donald Tusk jest w trakcie dwudniowej wizyty w województwie lubuskim. W czwartek lider PO wygłosił wykład na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tusk mówił m.in. o planie na wybory parlamentarne. Przewodniczący PO nie ukrywa, że jego celem jest zjednoczenie opozycji i start w wyborach dużego bloku opozycyjnego. Mówił o tym wielokrotnie, powtórzył też podczas spotkania z młodzieżą na Uniwersytecie.

Zrobię wszystko, by pójść do wyborów z możliwie zjednoczonymi siłami opozycji – zapewnił Donald Tusk. Nagle, niespodziewanie, wymienił też nazwisko… Tadeusza Rydzyka.

Oczywiście, ja mogę pojechać do Torunia i starać się przekonać Rydzyka, by zagłosował na Platformę – powiedział Tusk. – Będzie mnie to kosztowało bardzo dużo czasu, a efekt będzie, wydaje mi się, mizerny – dodał. – Tym bardziej, że ja nie mogę kasy tam zawieźć – podkreślił żartobliwie.


Chcę szukać realnych sposobów, które naprawdę pomogą wygrać – skwitował Donald Tusk. Jak stwierdził, największa rezerwa jest „w fakcie, że jesteśmy podzieleni”. Wyraził też przekonanie, że „PiS nie jest silny” i bazuje tylko na podziałach.

Jakbyśmy ich podzielili, tak jak oni faktycznie się dzielą w środku, a my potrafilibyśmy się zjednoczyć, to byłoby tak, jak Ipsos pokazał – stwierdził Tusk, nawiązując do ostatniego sondażu, który wskazał, że zjednoczony blok opozycyjny wygrywa z PiS, zgarniając 50 proc. poparcia.

Trzeba wyciągnąć te najprostsze wnioski – powiedział Tusk. – Mam nadzieję, że uda mi się przekonać koleżanki i kolegów z innych opozycyjnych partii, by się czuli w tym dobrze – skwitował lider PO.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie