Polityka i Społeczeństwo

Oto cały PiS w jednym tweecie. Tusk krótko, acz niezwykle dobitnie, opisuje partię rządzącą

Był premier i lider PO Donald Tusk ostro skrytykował Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze. O co chodzi?

Po co komu władza?

Mimo obiegowej opinii PO zrobiło w Polsce o wiele więcej dobrego, niż się powszechnie uważa. Dziś często zapomina się o tym, że to w okresie, gdy ta partia rządziła naszym krajem miał miejsce poprzedni kryzys gospodarczy, którzy przeszliśmy bez większych komplikacji.

Czy PiS zostanie zapamiętane tak samo. Mamy wątpliwości. Mało tego, powinniśmy zapytać dziś członków tego ugrupowania, dlaczego w ogóle chcą rządzić. Można odnieść wrażenie, że nie temu, by wprowadzić jakiekolwiek reformy, ale jedynie by wywalczyć dla siebie i swoich bliskich “stołki”. 

Tusk wyjaśnia charakter PiS

Donald Tusk, premier Polski właśnie w okresie poprzedniej zapaści gospodarczej na świecie, nie ma wątpliwości: PiS to nie jest partia ludzi, którzy chcą coś zmienić. Mało tego, zarzucił politykom skupionym wokół Jarosława Kaczyńskiego brak odpowiedzialności.

Wziąć całą władzę, by w chwili próby tchórzliwie uciekać od odpowiedzialności. Cały PiS” – napisał obecny szef EPL Donald Tusk na Twitterze.

Tusk ma rację. Dziś Polska jest w najtrudniejszym czasie po 1989 r. Walczymy nie tylko z epidemią COVID-19, ale też kryzysem gospodarczym. W odpowiedzi słyszymy od polityków PiS, że problemy są wynikiem m.in. braku działań lekarzy. Sami zaś posłowie tego ugrupowania chcą przegłosować ustawę “Bezkarność +”. Jak tu traktować ich poważnie?

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie