Polityka i Społeczeństwo

Tusk jednym zdaniem podsumował prezydenturę Dudy. Te słowa zdefiniują całą kampanię prezydencką

Wygrana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest na wyciągnięcie ręki… – powiedział dziennikarzom w Białymstoku przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Klaudiusz Michalec z portalu wp.pl zadał byłemu premierowi kilka pytań dotyczących bieżącej sytuacji w Polsce. Odpowiedzi Tuska z pewnością podniosą ciśnienie Andrzejowi Dudzie i zwolennikom PiS.

Dziennikarz wp.pl zapytał byłego przewodniczącego Rady Unii Europejskiej, czy jest szansa na prezydenckie weto ws. ustawy przyznającej 2 miliardy złotych TVP. – Nie ma na tyle odwagi i charakteru. (…) Do tej pory do głowy mu nie przyszło, aby przeciwstawić się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu – Tusk nie miał złudzeń co do dalszych losów kontrowersyjnej ustawy. Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle stać się mężczyzną – ostro skonkludował tą kwestię.

Były premier był także pytany o gest posłanki Lichockiej, która triumfalnie pokazała środkowy palec po odrzuceniu poprawki, według której miliardy miały pójść na chorych na raka, a nie na TVP. Dziennikarz zapytał Tuska jak nazwałby ten gest. – Ja się wstydzę. Wiem, co to znaczy, ale nie będę go publicznie interpretował – odpowiedział były premier.

Szef największej frakcji z Parlamencie UE był gościem Festiwalu Dyplomatycznego, który odbywał się w Białymstoku. Gest Lichockiej jest antytezą dyplomacji, dlatego Tusk nie krył zniesmaczenia poziomem, na który zeszła polityka w Sejmie. – Jej gest mówi o niej wszystko. Pokazała, na czym polega istota tej władzy. Zabrać jak najwięcej, tumanić ile wlezie – ocenił.

źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie