Polityka i Społeczeństwo

Tusk dosadnie komentuje konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Tych słów Kaczyński mu nie zapomni

Wydaje się, że Kaczyński ma wszystkie karty w ręku, oprócz tej jednej. Tych domniemanych materiałów, haków. Bo przecież ta formacja polityczna wisi na hakach i jej sukces zawsze wisiał na hakach i na grze tymi politycznymi i kryminalnymi pułapkami – powiedział Tusk i obrazowo stwierdził, że „widać strach w oczach Kaczyńskiego i jego współpracowników”.

Apel do opozycji

Donald Tusk uważa, że Kaczyński będzie obawiał się utraty władzy, dlatego nie zaryzykuje przedterminowych wyborów. Zdaniem byłego premiera prezes PiS pamięta polityczne niepowodzenie z 2007 roku.

Tusk zaznacza jednak, że i Kaczyńskiemu zdarza się „wyjść poza racjonalność”.

Sądzę jednak, że Jarosław Kaczyński straszy swoich kontrahentów politycznych, natomiast jestem prawie pewien, że nie odważy się rozpisać wcześniejszych wyborów. To jest trochę gra pozorów i szantaż bez pokrycia – stwierdził były premier.

Donald Tusk zaapelował także do polityków opozycji o wspólne działanie.

Namawiałbym wszystkich liderów demokratycznej opozycji, aby nie wykluczali wspólnego działania, aby wyrzucili negatywne emocje wobec swoich konkurentów i ewentualnych sojuszników. Ciągle wierzę w sens myślenia w polityce – powiedział były premier.

Źródło: TVN24


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie