Polityka i Społeczeństwo

Tusk dosadnie komentuje konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Tych słów Kaczyński mu nie zapomni

Rozpad Zjednoczonej Prawicy wydaje się nieunikniony. Konflikt między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą skomentował Donald Tusk. – Widać strach w oczach Kaczyńskiego i jego współpracowników – powiedział były premier.

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy nabrał rozpędu i dziś wydaje się, że wymknął się spod kontroli. Efektem będzie najprawdopodobniej polityczne trzęsienie ziemi, czyli rozpad koalicji rządzącej.

Strach w oczach Kaczyńskiego?

Sytuację na polskiej scenie politycznej skomentował Donald Tusk. Były premier jest zdania, że Jarosław Kaczyński „nie pierwszy raz sam wytwarza problemy i później sam próbuje je rozwiązywać, co prowadzi do jeszcze większych kłopotów”. W ocenie Tuska i Ziobro, i Kaczyński to cyniczni polityczni gracze, którzy nie powstrzymają się przed użyciem władzy dla swoich celów. Jednak, jego zdaniem, to prezes PiS nie może znieść myśli, że ktoś jest mu nieposłuszny.

Dla niego partnerstwo we własnym obozie było czystą fikcją i sloganem. On na pewno jest wściekły, że ktoś w tak demonstracyjny, widoczny sposób stawia mu opór. On zawsze to traktował jako coś upokarzającego, jeśli nie miał dominacji nad swoimi wspólnikami – powiedział Tusk na antenie TVN24.

Zdaniem byłego premiera Kaczyński ma powody do obaw, bo nie kontroluje całej sytuacji. Dlaczego?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie