Polityka i Społeczeństwo

Tusk diabłem? Takiej groteskowej manipulacji w historii TVP jeszcze nie było

Duda o krok od totalnej klęski. Tusk zjednoczył opozycję
fot. flickr/EPP

TVP Info udostępniło w mediach społecznościowych krótki klip z konferencji Donalda Tuska. Problem w tym, że materiał zmanipulowano. Montażysta usunął w praktyce cały kontekst wypowiedzi byłego premiera, a jakby tego było mało, nałożył na film czerwony filtr i doprawił politykowi… rogi.

Diabelski Tusk

W czasie niedawnej konferencji prasowej dziennikarz TVP Info zapytał Tuska o posadę jego syna, Michała. Pytanie padło w kontekście nepotyzmu.

Michał Tusk pracuje w spółce w Gdańsku, w Zarządzie Transportu Miejskiego, a skoro tam w Gdańsku rządzi Platforma, to czy to pana zdaniem nie jest nepotyzm? – spytał Michał Dudzik z TVP Info.

– No niech pan spróbuje sam odpowiedzieć na to pytanie – mówił Tusk, co zacytowano w klipie. Jego oryginalna wypowiedź była jednak długa. Lider PO tłumaczył, że jego syn ma odpowiednie wykształcenie, a i tak zarabia mało, bo mniej niż 3 tys. zł.

Mój syn z wyższym wykształceniem, uniwersytet, studia na politechnice, socjolog, 20 lat zajmujący się transportem w Gdańsku, jest de facto urzędnikiem ds. merytorycznych zajmującym się komunikacją w Gdańsku i zarabia netto poniżej 3 tys. zł miesięcznie – wyliczył Tusk.

Problem w tym, że TVP Info pocięło wypowiedź byłego premiera. Można to zobaczyć poniżej:

https://twitter.com/tvp_info/status/1411905504553619458?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1411905504553619458%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fteleshow.wp.pl%2Fdiabelski-tusk-w-tvp-info-takiej-manipulacji-jeszcze-nie-bylo-6658122304383520a

To jednak nie koniec. Na film nałożono czerwony filtr. Do tego w paru momentach Tusk stoi tak, że logo PO wygląda jak rogi. Tym samym wygląda jak… diabeł.

By pojąć skalę manipulacji wystarczy obejrzeć oryginalną wersję:

TVP Info i atak na Tuska

Powrót Tuska do polskiej polityki wywołał masę komentarzy. Widać jednak, że TVP Info robi wiele, by obrzydzić Polakom byłego premiera. PiS wyraźnie boi się, że nowy-stary lider PO sprawi, że opozycja zjednoczy się i wygra kolejne wybory do Sejmu i Senatu. Oznaczałoby to spore problemy części czołowych polityków z PiS. Z pewnością to, co teraz widzimy w mediach publicznych, to dopiero wstęp do kampanii niechęci do Tuska.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie