Po godzinach

Tusk czy Kaczyński, TVP czy TVN? Cezary Pazura rozwiewa wątpliwości

Tusk czy Kaczyński, Merkel czy Putin, TVP czy TVN? Cezary Pazura rozwiewa wątpliwości
Fot. Shutterstock

To, że polityka od zawsze prędzej czy później przenika do kultury i show-biznesu nie jest zjawiskiem nowym. Jednak w polskim piekiełku, gdy podział społeczeństwa zaczyna być coraz bardziej dychotomiczny na zasadzie “jesteś z nami albo przeciwko nam”, postacie świata rozrywki i filmu z pewnością nie mają łatwego życia. Każda ich aktywność zaczyna być w pewnym momencie interpretowana, jako deklaracja poparcia dla jednej lub drugiej strony sporu. Czarno-biały świat, w którym wszyscy popierający dobrą zmianę powinni się charakteryzować określonymi poglądami na każdą kwestię, dokładnie przeciwnymi od wyborców PO czy Nowoczesnej.

Już w październiku 2015 roku, na chwilę przed wyborami parlamentarnymi na tzw. białą listę aktorów, którzy po wygranej PiS będą mieli miejsce na każdej państwowej scenie w kraju wpisano chociażby Jerzego Zelnika, Barbarę Łaniewską, Janusza Rewińskiego czy Cezarego Pazurę.

Ten ostatni głównie dlatego, że podkreślał swój katolicyzm, bronił kontrowersyjnego ginekologa Bogdana Chazana czy wypowiadał się przeciwko leczniczej marihuanie. Jego oznaczenie jako pisowskiego aktora, który chce wrócić na szczyt dzięki przymilaniu się władzy jeszcze się spotęgowało, gdy został twarzą akcji “Różaniec do granic”, pod którą rządząca partia również w swojej propagandzie się podpięła. Okazuje się jednak, że powszechne w odczuciu społecznym opowiedzenie się po stronie “dobrej zmiany” przez jednego z najlepszych polskich aktorów minionego ćwierćwiecza, okazuje się totalną nieprawdą. Pazura miał najwyraźniej dosyć wylewającego się na niego hejtu i postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości.

Na swoim kanale na Youtube, na którym dotychczas występował co do zasady solo, postanowił wprowadzić nowy format tj. serię mini wywiadów pt. “Trudne pytania”, w których pytającym jest jego żona, ujawniająca fałszywe odpowiedzi przy pomocy Kaczorka Jarka. Nie jest pewnie żadnym zaskoczeniem, że już w pierwszym odcinku postanowił rozprawić się z krążącymi na jego temat plotkami o jego poglądach i zaangażowaniu politycznym. Zresztą zobaczcie sami.

Żeby nie było wątpliwości, że w programie faktycznie będą trudne pytania, już na samym początku pojawiło się takie, które wielu wyznawców Prawa i Sprawiedliwości mogło wprowadzić w stan przedzawałowy. Edyta Pazura postanowiła bowiem zapytać: Kaczyński czy Tusk? Który z tych wyrazów jest Ci bliższy? Po początkowym zmieszaniu i próbie odwleczenia odpowiedzi na to pytanie, da się zauważyć, że odpowiedzią jest jednak obecny przewodniczący Rady Unii Europejskiej. Dalej było już tylko ciekawiej: Macierewicz czy kot Kaczyńskiego? Były szef MON jednak przegrał ten nierówny pojedynek.

Putin czy Merkel?

Putin! Wspaniały facet – odpowiedział Pazura.

TVN czy TVP?  – brzmiało kolejne pytanie.

Normalnie odpowiedziałbym TVP, ale teraz wolę TVN – przyznał Cezary, dodając że od Kurskiego woli Miszczaka, judaizm od islamu, a od seksu na plaży preferuje seks w wygodnym łóżku.

W kolejnej części odcinka miało być “poważniej”, a bawiąca się w dziennikarkę Edyta zapytała zmienionym tonem: Czy jesteś za PiS-em?

Jestem apolityczny – odpowiedział Pazura po krótkim zastanowieniu się. Dla mnie partie polityczne to wykwit czegoś takiego… ludzie w ogóle się grupują w jakieś takie… lubią być w grupach – wydukał niejasno.

Ja jako twój menedżer, gdybym wiedziała, że tak to się skończy, nie zgodziłabym się, żebyś wziął udział w akcji z różańcem. Ty jesteś naiwny Pazur! Ja bym przewidziała to, że skoro jesteś w pierwszym, drugim, trzecim małżeństwie, to ja bym wiedziała, że wszyscy cię po prostu zjedzą!  – zauważyła błyskotliwie Edyta. Wystawiasz się ludziom! Masz prz*jebanego pecha.

Trudno powiedzieć, czy Cezary Pazura rozwiał wątpliwości wszystkich czy tylko robi dobrą minę do złej gry. W czasach, gdy społeczeństwo jest tak totalnie podzielone, jak to ma miejsce w dzisiejszej Polsce, większość widzów sama sobie wyrabia zdanie na temat danej osoby i żadne argumenty jej nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Źródło: Youtube

Fot. Shutterstock/Grzegorz Czapski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie