Polityka i Społeczeństwo

Tusk brutalnie ocenił działania władzy PiS. “Jedno słowo ciśnie się na usta”

Grand Warszawski / Shutterstock

–Właściwie tylko jedno słowo ciśnie się na usta – mafia. Bo te działania do złudzenia przypominają sceny właściwie nawet nie z życia, ale z drastycznych fabularnych filmów o działaniach mafii, czy to jest Sycylia, czy Kolumbia – powiedział były premier Donald Tusk w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf na łamach “Gazety Wyborczej”.

Donald Tusk: “Mniej więcej tak wyglądały czasy tuż przed rozbiorami Polski”

–  Mamy do czynienia z kompletnie bezkarną magnaterią, pyski pełne sloganów na temat patriotyzmu, tradycji, obrony wartości. A od rana do wieczora grupa, która trzyma władzę, tak naprawdę zajmuje się tylko jednym – własnymi nieczystymi interesami. Tak mniej więcej wyglądały czasy tuż przed rozbiorami Polski – powiedział były premier Donald Tusk.

Donald Tusk ma plan na dotarcie do Polaków mieszkających nawet w bardzo małych miejscowościach

–  Ja nie wierzę w żaden radykalny przełom, ale jestem absolutnie przekonany, że jeśli dotrzemy – a ja zrobię wszystko, żeby w tym pomóc – jeśli dotrzemy z rzetelną informacją do wszystkich Polaków, także na tym zupełnie podstawowym poziomie gmin i miast powiatowych, co się dzieje także tuż obok, na sąsiedniej ulicy, to prędzej czy później, ale raczej prędzej niż później, PiS będzie rozliczany – dodał przewodniczący PO.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie