Polityka i Społeczeństwo

Tusk bezlitośnie punktuje rząd ws. walki z pandemią. Oberwało się Dudzie, Morawieckiemu i Kaczyńskiemu

Mocne słowa Donalda Tuska. PiS partią anty-niepodległościową?
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

2124, 3003, 4280 – tak w ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił powrót niektórych obostrzeń. Działania rzadu w walce z epidemią skomentował m.in. Donald Tusk.

W czwartek Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski ogłosili rozszerzenie tzw. żółtej strefy na cały kraj. Oznacza to wprowadzenie obostrzeń, m.in. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej czy ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych.

Morawiecki zachęcał też seniorów do pozostania w domach i przemieszczania się tylko w koniecznych przypadkach. Słowa te kontrastowały z jego wypowiedzią z lipca. Podczas kampanii wyborczej premier zachęcał starsze osoby do udziału w wyborach, przekonując, że „wirus jest w odwrocie” i „nie trzeba się go bać”. Za te słowa premier nigdy nie przeprosił, a politycy PiS próbują rozpaczliwie interpretować tę wypowiedź jako „próbę przeciwdziałania panice” i… „ratowanie gospodarki”.

Politycy opozycji mają wiele zastrzeżeń do strategii rządu w walce z pandemią. Wymienia się afery z kupnem respiratorów i maseczek, decyzję o otwarciu szkół czy chaos w służbie zdrowia. Głównym zarzutem jest niewykorzystanie czasu, który dał lockdown, na przygotowanie kraju do drugiej fali pandemii.

Premier Morawiecki zaleca dziś ostrożność, zachowanie zasad bezpieczeństwa, a seniorom pozostanie w domu. Co robił przez ostatnie miesiące, by przygotować nasz kraj do drugiej fali koronawirusa? – pytała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Kiedyś Premier Morawiecki stanie przed Trybunałem Stanu, nie za złamanie praworządności, ale za działania w czasie pandemii – stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

Sprawę, w swoim stylu, skomentował też Donald Tusk. Wypomniał on władzy, że zajmuje się mniej istotnymi, wygodnymi sprawami, a członkowie rządu unikają odpowiedzialności za błędy popełnione w czasie walki z pandemią.

Duda radośnie komentuje sportowe wydarzenia, uśmiechnięty Morawiecki ogłasza kolejne sukcesy, Kaczyński schował się w nowym gabinecie. Wirus zabił prawie trzy tysiące Polaków i zabija dalej. Zaraza – napisał Tusk na Twitterze, dwuznacznie pointując  wypowiedź.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie