Polityka i Społeczeństwo

Trzy ciosy w Donalda Tuska. “Wiadomości” ponownie próbują znokautować przewodniczącego PO

Redakcja “Wiadomości” ponownie uderzyła w Donalda Tuska. Tym razem lider PO oberwał aż trzy razy.

“Wiadomości” znów mówią o Tusku

Pierwszy reportaż “Wiadomości” zatytułowano: “Polskę stać na politykę społeczną”. Oczywiście była to typowa laurka dla PiS. – Mimo pandemii i światowego kryzysu, rozwijane są programy pomocy dla rodzin i osób starszych, a poprzednie rządy nie potrafiły na to znaleźć pieniędzy. To jednak nie przeszkadza opozycji, a przynajmniej jej części, w twierdzeniu, że rzekomo były to ich pomysły – mówił prezenter “Wiadomości”.

Prawo i Sprawiedliwość stawia na politykę prospołeczną – dodawał autor reportażu, w którym przypomniano, jak hojnie rząd PiS rozdaje Polakom pieniądze.

Oczywiście oberwało się też Tuskowi. Jak dodano, jego rząd nie zapewniał takich świadczeń jak gabinet PiS.

W drugim reportażu pt. “Na garnuszku u Putina”, jak byli czołowi politycy z Niemiec, Austrii czy Francji wchodzą w bliższe relacje z Władimirem Putinem. Chodziło np. o Gerharda Schroedera, byłego kanclerza Niemiec, Wolfganga Schussela, byłego kanclerza Austrii czy Karin Kneissl, byłą minister spraw zagranicznych Austrii. Co ich łączy? Są dziś zatrudniani przez rosyjskie spółki.

Ale co to ma wspólnego z Donaldem Tuskiem? Jak wyjaśniono, były polski premier Donald Tusk” kieruje Europejską Partią Ludową, z której wywodzi się wielu “podwładnych Putina”.

Ostatni cios w Tuska padł w materiale pt. “Słyszalny głos polskiej dyplomacji”. Pokazano w nim prezydenta i premiera Polski, spotykających się z politykami innych państw. Zestawiono to ze słowami Donalda Tuska, który “10 dni temu mówił, że rząd sobie z polityką zagraniczną nie radzi”.

Jak widać, TVP robi wszystko, by zohydzić Polakom byłego premiera i obecnego szefa PO. Z jakim skutkiem? Właściwie przekonamy się w czasie kolejnych wyborców.

Czytaj również:

Inwazja Rosji na Ukrainę już przesądzona? Padła prawdopodobna data ataku

Końca spadków poparcia nie widać. Nowy sondaż potwierdza problemy partii rządzącej

Wyborcy pokazali dobitnie, czego oczekują. Tego scenariusza najbardziej obawia się PiS

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie