Polityka i Społeczeństwo

Trzecia fala nie ustępuje, mamy nowy rekord zakażeń. Szczyt zachorowań dopiero przed nami?

Wczoraj odnotowaliśmy dzienny rekord zakażeń koronawirusem. Dziś jest on już nieaktualny. Ministerstwo zdrowia poinformowało właśnie o 35 143 nowych przypadkach.

Ponad 35  tysięcy zakażeń w ciagu doby – tyle wynosi ponury rekord zachorowań na koronawirusa. Resort poinformował o 35 143 nowych przypadkach.

Z powodu COVID-19 zmarło 125 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 318 pacjentów – to łącznie 443 ofiary. Jednym słowem – trzecia fala pandemii nie ustępuje.

Od jutra zaczną obowiązywać nowe zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki i przedszkola, a w kościołach i mniejszych sklepach obowiązuje nowy limit – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.

Jesteśmy w sytuacji kryzysowej – stwierdził wczoraj Adam Niedzielski. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał dziś, że nie powinniśmy się spodziewać znacznego spadku zakażeń w najbliższym czasie.

Nasze estymacje pokazują, że następne dni także będą z dużą ilością nowych zakażeń – powiedział polityk na antenie Polskiego Radia 24. – Czekam na ten szczyt, który będzie za kilkanaście dni – dodał.

Widzimy, że epidemia niestety szaleje w naszym kraju, że przybywa nam codziennie nowych pacjentów, którzy są zakażeni, ale także nowych pacjentów, którzy trafiają do naszych szpitali. To jest dziennie ponad 500 kolejnych łóżek zajętych przez pacjentów z koronawirusem – ocenił sytuację Kraska.

Źródło: Polskie Radio 24, ministerstwo zdrowia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie