Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Rafał Trzaskowski zapowiada nową epokę w polityce. “Czyż to by nie był piękny dzień?”

Trzaskowski w Gdańsku
Flickr.com

Rafał Trzaskowski nadal celnie atakuje Andrzeja Dudę. Uważa, że prezydent “cały czas chce pogłębiać różnice”. Mówił to w sobotę w Częstochowie na wiecu wyborczym kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Nowa epoka

– Wiecie, że nie ma już na polskiej scenie politycznej Donalda Tuska i może czas, żeby zniknął z niej Jarosław Kaczyński – mówił Trzaskowski. – Wyobraźcie sobie sytuację, w której Jarosław Kaczyński po raz pierwszy – nie po raz pierwszy, bo jeszcze pamiętam, że długo spał w momencie ogłoszenia stanu wojennego – ale wyobraźcie sobie, że długo śpi, bo nie ma do kogo zadzwonić przede wszystkim z pomysłami i z rozkazami. Czyż to by nie był piękny dzień? – dodał.

Trzaskowski jest zdania, że w tą nową epokę nasz kraj musi wejść z silnym i niezależnym prezydentem, który jednak powinien współpracować z rządem, kiedy ten będzie podejmował dobre decyzje. Jednocześnie po raz kolejny podkreślił, że jako głowa państwa zawetuje wszelkie podatki czy przepisy, które mogłyby łamać konstytucję i naruszać zasady demokracji.

Tylko że dzisiaj, niestety, sytuacja w Polsce wygląda w ten sposób, że mamy prezydenta, który słucha tylko i wyłącznie swoich koleżanek i kolegów partyjnych, słucha tylko i wyłącznie pana prezesa, [ustawy] podpisuje w nocy, kiedy słabo widać, w ostatniej chwili. Ja nawet nie wiem, czy czyta te ustawy, które podpisuje, bo w tak ekspresowym tempie je podpisuje. Jasno na to musimy powiedzieć, że mamy dość takiego prezydenta – grzmiał Trzaskowski.

II tura

Już za równy tydzień czeka nas II tura wyborów prezydenckich. Możemy w niej zagłosować na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. Obecne sondaże pokazują bardzo wyrównaną walkę o Pałac Prezydencki. Najczęściej różnica pomiędzy dwoma politykami wynosi zaledwie 1 proc. Oznacza to, że o ostatecznym wyniku może zadecydować stosunkowo nieduża liczba głosów. Bronisław Komorowski przegrał z Dudą zaledwie nieco ponad 500 tys. głosami. Teraz taką samą ilością może wygrać Trzaskowski. Piłka nadal jest w grze i wszystko może się zdarzyć.

Źródło: dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie