Polityka i Społeczeństwo

Trzaskowski wymownie o współpracy z Gowinem. “Najważniejsze jest odsunięcie PiS od władzy”

PO
Flickr.com/PO

Żadnego wariantu nie można wykluczyć – odpowiedział Rafał Trzaskowski na pytanie, czy możliwe jest utworzenie rządu technicznego z Jarosławem Gowinem. Prezydent Warszawy jest przekonany, że odebranie władzy PiS jest celem nadrzędnym.

Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu „Super Expressowi”. Jednym z tematów rozmowy była aktualna sytuacja na scenie politycznej i zawirowania w Zjednoczonej Prawicy. Nie jest wykluczone, że konflikty, które dotykają partię rządzącą, mogą doprowadzić do rozpadu koalicji. Zdaniem Rafała Trzaskowskiego opozycja musi być gotowa do jak najszybszego przejęcia władzy. Prezydent Warszawy uważa, że przyspieszone wybory byłyby korzystne dla mobilizacji opozycji.

Uważam zresztą, że jeśli zarządzone zostałyby wcześniejsze wybory, konsolidacja opozycji nastąpiła znacznie szybciej. Wszyscy wykazalibyśmy się większą dojrzałością. Dziś, przy założeniu, że wybory są za dwa lata, niektórzy politycy skupiają się na konkurowaniu, walczą o palmę pierwszeństwa na opozycji. Oczywiście, przejęcie władzy w środku pandemii i kryzysu gospodarczego byłoby bardzo trudne, ale tu nie może być żadnych kalkulacji. Musimy przejąć władzę najszybciej, jak się da – powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy przyznał, że bardziej przekonuje go scenariusz z przyspieszonymi wyborami niż tworzeniem rządu tymczasowego we współpracy z Jarosławem Gowinem.

Taki rząd z natury rzeczy byłby słaby i nie miał możliwości podejmowania trudnych decyzji, których wymaga sytuacja – argumentuje Trzaskowski. Dodaje jednak, że każdy scenariusz jest możliwy.

Żadnego wariantu nie można wykluczyć. Najważniejsze jest bowiem odsunięcie PiS od władzy – podkreśla prezydent Warszawy. – Jeżeli taka współpraca mogłaby zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy prawicy, nie można jej wykluczać. Na pewno jednak byłby to wariant daleki od optymalnego – zaznacza.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie