Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Trzaskowski wygra wybory prezydenckie. Zobaczcie, jaką różnica głosów [PROGNOZA]

Zgodnie z prognozą portalu StanPolityki.pl walka pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą jest ciężka i zażarta. Kto jednak ma większe szanse na wygraną?

II tura

Pierwszą turę różnicą ponad 13 proc. wygrał Andrzej Duda, ale był to efekt “rozmycia się” głosów Trzaskowskiego na m.in. Szymona Hołownię czy innych polityków. Teraz okazuje się, że np. zwolennicy byłego dziennikarza TVN-u chyba zmierzają w kierunku kandydata KO. Podobnie czynią prawdopodobnie wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Tym można tłumaczyć dobre wyniki sondażowe prezydenta Warszawy.

Eksperci StanuPolityki.pl twierdzą, że “II turę wyborów prezydenckich 12 lipca 2020 roku, różnicą 1,8 p.p., wygra Rafał Trzaskowski. Może on liczyć na 50,90 proc. głosów. Oznacza to, że na kandydata zagłosuje ponad 10 mln Polaków w kraju i za granicą (10 191 796).” Jednocześnie na “Andrzeja Dudę głos odda ponad 9,8 mln wyborców (9 830 761), co przekłada się na poparcie wynoszące 49,10 proc.” Zastrzegają jednak, że “to jak potoczy się II tura 12 lipca, w dużej mierze zależy też od tego, jak zagłosują Polacy mieszkający za granicą.”

Trzaskowski ma wygrać w 10 na 16 województw. Najwięcej głosów może otrzymać w województwie pomorskim (60,59%), lubuskim (59,90%) i zachodniopomorskim (59,44%). Z kolei obecny prezydent wygra na Podkarpaciu (67,16%), w województwie lubelskim (62,80%) i świętokrzyskim (61,29%).


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie