Po godzinach

Trzaskowski promuje islam i Stalina? Te teorie spiskowe mówią wszystko o politykach prawicy

Rafał Trzaskowski

Ludzie prawicy i pracownicy TVP narzekają chyba na nudę. Zajęli się teraz świątecznymi grafikami warszawskiego ratusza.

Upiorny świat lewactwa

Wojciechowi Biedroniowi z wpolityce.pl nie przypadła do gustu grafika reklamująca Warszawskie Kolędowanie, które to organizuje stołeczny ratusz. Władze namawiają warszawiaków do przesyłania im filmów z autorskim wykonaniem kolędy “Wśród nocnej ciszy”. Najlepsze zostaną nagrodzone plakatami, a z wybranych zmontowany zostanie film.

Biedroń załączył wspomnianą grafikę na Twitterze i napisał: “Prezydent Trzaskowski zaprasza na kolędowanie. Bez Boga oczywiście. Znajoma poprosiła, byście państwo zwrócili uwagę na gest dziecka. Upiorny ten świat lewactwa”. Wspomniane dziecko trzyma w rękach… piłkę.

 

Inna grafika zwróciła uwagę Marka Sawickiego z PSL. “Tak wygląda świąteczna kartka prezydenta Trzaskowskiego. Co autor miał na myśli? O jakie święta chodzi? Gdzie tu Boże Narodzenie? Tak mi trochę przykro, że prezydent mojej stolicy wstydzi się betlejemskiego żłóbka, dzieciątka Jezus i krzyża” – napisał poseł. Co prawda nie jest to kartka świąteczna, ale reklama szkolenia z pieczenia pierników, a do tego polityk wykonał aparatem zbliżenie tylko na “islamski” księżyc.

 

Na wpis Sawickiego zareagował Władysław T. Bartoszewski: “Nie mam problemu ze świętami judaizmu, nie mam problemu ze świętami islamu, no i nie mam problemu ze świętami chrześcijańskimi. Można być agnostykiem, bądź ateistą. Ale jakąś wiarę, bądź poglądy trzeba mieć. Nie można być wszystkim dla wszystkich. Nijakość nie służy nikomu”.

Wiadomości TVP

Oczywiście wszystkich przebiły Wiadomości TVP. – Kartki rzekomo świąteczne wywołały zdziwienie, oburzenie i lawinę komentarze. Chodzi o kartki zamówione przez świąteczny ratusz, ekipa Rafała Trzaskowskiego nie zamieściła na nich żadnego symbolu, który odnosiłby się do chrześcijańskiego charakteru świąt Bożego Narodzenia, nie zabrakło za to kojarzącego się z islamem symbolu półksiężyca – powiedział Michał Adamczyk. Nie tylko nie spodobał się mu kształt księżyca, ale też Pałac Kultury i Nauki. – Co prawda jedna z wizytówek stolicy, ale trzeba pamiętać, że wybudowana na rozkaz Józefa Stalina – dodał.

Źródło: TVP, Twitterze

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie