Polityka i Społeczeństwo

Trzaskowski otwarcie mówi o swojej roli w opozycji i powrocie Tuska. “To może nas tylko wzmocnić””

PO
Flickr.com/PO

– Mam pewną zdolność przyciągania innych środowisk, aby dokładać kolejne elementy do obozu opozycyjnego – mówi Rafał Trzaskowski w Radiu Zet.

Rafał Trzaskowski jest liderem rankingów zaufania do polityków. W ostatnim czasie oprócz administrowania Warszawą, organizuje projekt “Campus Przyszłości”, który odbędzie się pod koniec sierpnia. Nie wszystkim w partii się to podoba, ale prezydent Warszawy uspokaja, że nie ma żadnych planów związanych z tworzeniem tworu politycznego obok Platformy Obywatelskiej.

Dzisiaj był gościem Radia Zet i jak podkreśla Platforma jest “fundamentalnym filarem opozycji”. Zaznacza, że zależy mu na tym, aby była jak najmocniejsza, ale również nikogo “nie gubiła”. Dlatego w bloku opozycyjnym potrzebne są nowe środowiska.

– Wiem dobrze, że jeżeli robimy “Campus Przyszłości” poza partiami politycznymi, to mamy możliwość pozyskania zupełnie nowych ludzi do aktywności społecznej czy politycznej. Część z nich może zapisze się do partii, część wesprze samorząd, a część będzie aktywna – mówił w Radiu Zet.

Prezydent Warszawy uważa, że opozycja powinna budować jak najszersze porozumienie. – Zobowiązałem się tuż po kampanii, żeby (…) być lojalnym wiceprzewodniczącym PO, a ponieważ mam pewną zdolność przyciągania innych środowisk, dokładać kolejne elementy do obozu opozycyjnego – tłumaczył.

Wśród swoich zadań wymienia budowanie poparcia wśród samorządowców dla bloku opozycyjnego, ponieważ ma wśród nich “pewnien autorytet”.

Pytany o powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną mówi “wszystkie ręce na pokład” – Jeśli będzie chciał wspierać opozycję swoim autorytetem, to może nas to tylko wzmocnić – powiedział Rafał Trzaskowski.

Źródło: RadioZet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie