Polityka i Społeczeństwo

Trzaskowski nie będzie cudotwórcą i zderzy się z całym aparatem państwa PiS [OPINIA]

Trzaskowski we Wrocławiu

Prezydent Warszawy zapowiedział kilka tygodni temu, że 5 września zainauguruje powstanie ruchu społecznego pod swoim przywództwem. Z tak jasnej deklaracji wycofać się nie może, a zatem 5 września musi coś ogłosić, opinia publiczna musi coś od niego dostać – coś, o czym będzie się rozmawiało w polskich domach przez dłużej niż kwadrans. Z niepokojem zauważam, że wśród przeciwników Prawa i Sprawiedliwości panuje przekonanie, iż projekt Trzaskowskiego ma wywołać tsunami, które niemal na pstryknięcie palcami zmiecie obecnie rządzących naszym krajem z powierzchni ziemi.

Nic takiego się nie zdarzy – ani 5 września, a ni w późniejszych dniach, tygodniach, miesiącach i latach. Po pierwsze – dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią na pokolenia – niezależnie czy u władzy, czy w opozycji – będzie istnieć długo, ponieważ długo będzie w Polsce wielu ludzi, którzy będą tego środowiska potrzebować i będą wobec jego przedstawicieli wyrozumiali znacznie bardziej niż przeciwnicy PiS wobec polityków opozycji.

Rafał Trzaskowski zderzy się z twardą i często nieznośną codziennością. Zderzy się z niewdzięcznością otoczenia, niezrozumieniem, powątpiewaniem i lekceważeniem, a dodatkowo będzie miał dzień w dzień przeciwko sobie cały aparat państwa rządzonego przez PiS. Trzy lata to bardzo długo i choć nie sposób odmówić mu prawa do większej aktywności, trzeba jasno powiedzieć, że niczego nie dostanie w prezencie. Jeśli przy prezydencie Warszawy jest dziś połowa głosów, które uzyskał 12 lipca w II turze wyborów prezydenckich, to jest to wielki sukces, ale nie oszukujmy się, że ma tych głosów dziesięć milionów.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie