Po godzinach Wybory 2020

Trzaskowski czy Duda: kogo popierają celebryci?

Rafał Trzaskowski

Poparcie celebrytów i znanych artystów dla danego polityka jest zjawiskiem nadal nie w pełni zbadanym przez socjologów. Wsparcie tego środowiska jest jednak ważne. Kto znany trzyma więc kciuku za Rafała Trzaskowskiego, a kto za Andrzeja Dudę? Sprawdziliśmy!

“Trzask-of-Ski”

Trzaskowskiego od dawna popiera aktor Michał Żebrowski, którego wszyscy znamy z m.in. ról w “Ogniem i mieczem”, “Pana Tadeusza” czy “Pręgów”. Panowie znają się ponoć od wielu lat. Dowodem jest klip aktora sprzed kilku lat, w którym ten w niecodzienny sposób wspiera polityka w czasie jednej z poprzednich kampanii.

Od dawna Rafała Trzaskowskiego popiera też Barbara Kurdej-Szatan. W sieci pojawiły się nawet plotki o tym, że był to powód zwolnienia jej z Telewizji Polskiej. W minioną niedzielę wraz z mężem “trzasnęła” jednak krzyżyk na karcie do głosowania.

https://www.instagram.com/p/CB-UeMPnrcw/

Podobnie zachowała się Hanna Lis, której ostatnie wybory sprawiły chyba wiele radości.

https://www.instagram.com/p/CB-qGccgEcj/?utm_source=ig_embed

Zwolennikiem Trzaskowskiego jest też m.in. Krzysztof Materna, Matylda Damięcka, Piotr Gąsowski, Maja Ostaszewska, Renata Kaczoruk, Magdalena Schejbal, Andrzej Chyra czy Jacek Poniedziałek. Pisarz Jakub Żulczyk sugerował zaś, że zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich “przeciw Andrzejowi Dudzie”.

W drugiej turze oddam głos przeciwko Andrzejowi Dudzie. Niby jako osoba z lewacko bijącym sercem powinienem głosować…

Opublikowany przez Jakuba Żulczyka Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Prezydent i jego celebryci

Nie jest jednak tak, że obecny prezydent pozostaje bez wsparcia celebrytów i aktorów. Od dawna oficjalnie popiera go Jarosław Jakimowicz. W programie Michała Rachonia “Jedziemy” mówił np. o wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu.

Takie zaproszenie, pierwsze po pandemii, przez prezydenta Stanów Zjednoczonych jest czymś wyjątkowym. Każdy z tych chłopców w spodenkach, Kamysz, Biedroń czy Trzaskowski, którzy opowiadają, że prezydent powinien się zastanowić i nie jechać, oni by skakali jak dziecko, które dostało balonik, gdyby takie zaproszenie zostało wystosowane do nich – twierdził Jakimowicz.

Dudę wspiera też np. Jan Pietrzak. Można odnieść jednak wrażenie, że mainstreamowi bliżej jest do kandydata KO…

Źródło: Instagram, YouTube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie