Polityka i Społeczeństwo

Trzaskowski bezlitośnie ocenia działania rządu w walce z pandemią. “Morawiecki boi się lobby antyszczepionkowego”

Longfin Media/ Shutterstock

Trzynaścioro z siedemnaściorga członków Rady Medycznej złożyło dymisje. Rafał Trzaskowski ocenił, że jest to oznaka „całkowitego braku zaufania” do rządzących.

Aż trzynaście osób zasiadających w Radzie Medycznej zrezygnowało w piątek z doradzania rządowi ws. Walki z epidemią koronawirusa. Głównym powodem było ignorowanie przez rząd zaleceń rady.

W oświadczeniu eksperci napisali o „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Sprawę dymisji skomentował w programie „Fakty po Faktach” Rafał Trzaskowski. Zdaniem prezydenta Warszawy rezygnacje ekspertów są oznaką „całkowitego braku zaufania” do rządzących.

Widząc to, że rząd nie zamierza aktywnie przeciwdziałać pandemii, widząc ten olbrzymi chaos, widząc również wzrost niestety tych przypadków, które kończą się śmiercią oraz również obłożenie szpitali, większość Rady postanowiła podać się do dymisji, wyrażając tym samym całkowity brak zaufania dla rządzących i pokazując, że rządzący po prostu nie słuchają specjalistów i biorą w pełni odpowiedzialność za to, co się dzieje w Polsce dzisiaj – powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy nie ma wątpliwości, że rząd podejmuje decyzje w sprawie pandemii, kierując się czynnikami czysto politycznymi.

Niestety premier Morawiecki po prostu się boi, boi się podejmować decyzje, boi się tego mocnego lobby antyszczepionkowego. Rząd polski nie chce się tutaj wykazywać odwagą – ocenił Trzaskowski. Jak stwierdził, obecnie władza próbuje „zarządzać chaosem” i nie ma racjonalnego wytłumaczenia dla wielu decyzji rządu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie