Polityka i Społeczeństwo

Donald Trump dzielnie walczy z wrogiem. Prezydent Stanów Zjednoczonych blokuje… TikToka

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał “executive order”, za pomocą którego zabrania dokonywania transakcji z firmą ByteDance. Czy w praktyce oznacza to zakaz TikToka w USA, której to aplikacji właścicielem jest wspomniana spółka?

Trump zakazuje “transakcji” z TikTokiem i WeChatem

Warto dodać, że takim samym ograniczeniem objęto firmę Tencent pod kątem jej aplikacji WeChat.

Rozporządzenia Trumpa mają wejść w życie po 45 dniach od ich podpisania. To kilka dni po terminie, w którym Microsoft ma zakończyć rozmowy z ByteDance, które dotyczą odkupienia od spółki części operacyjnej aplikacji TikTok.

TikTop pod ostrzałem USA

“Apka” TikTok jest bardzo popularna wśród osób młodych, choć w czasie kampanii wyborczej korzystał z niej… prezydent Andrzej Duda. Obecnie stała się ona zaś celem ataków polityków z USA, bowiem dowiedziono pod raz drugi, że szpieguje ona swoich użytkowników. Ponoć regularnie rejestruje położenie usera oraz “chowa” do schowka smartfona wykonywane przez niego ruchy na urządzeniu.

Wcześniej senat, w którym Republikanie mają większość, przegłosował nawet zakaz instalowania TiKToka na smartfonach należących do pracowników administracji i wojska.

Działanie senatu USA pociągnął dalej Donald Trump nowym rozporządzeniem. Tym, że całkowicie zakaże korzystania z aplikacji, groził już dużo wcześniej.

Źródło: dobreprogramy.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie