Polityka i Społeczeństwo

Nie zapominajmy o Trumpie, bo powróci wcześniej, niż sądzimy. “Uda mu się wygrać!”

Przywódca republikańskiej mniejszości w Senacie, Mitch McConnell, powiedział, że „absolutnie” poprze Donalda Trumpa, jeśli ten zostanie kandydatem na prezydenta jego partii w 2024 r.

Trump wróci?

Po klęsce wyborczej Trumpa mówiło się już o nim jako o polityku, który na dobre skończył karierę. Z drugiej strony można było usłyszeć głosy o tym, że zbuduje coś nowego – prawicowy ruch, który może stać się zagrożeniem dla Republikanów. Coś na kształt Tea Party, o której głośno było kilka lat temu.

Jaka będzie przyszłość byłego prezydenta? Trump pokazał już, że jest na tyle nietuzinkową postacią, że wszystkie scenariusze wchodzą w grę. Tym bardziej, że, jak widać, Republikanie coraz cieplej wypowiadają się na temat jego osoby.

Trump jest praktycznie i moralnie odpowiedzialny za sprowokowanie wydarzeń z tamtego dnia – mówił o nim niedawno McConnell, sugerując, że były prezydent może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za sprowokowanie ataku na Kapitol.

Teraz jednak nowy komentarz senatora pokazuje, że powyższe było chyba tylko grą. Trump pozostaje bardzo popularny i Republikanie niekoniecznie całkowicie się od niego odetną. Trudno im się dziwić. W 2016 r. dokonał on czegoś niemożliwego – pokonał Hillary Clinton.

“Jestem pewien, że zdobędzie nominację”

Gdy wsłuchamy się w to, co dziś mówią nawet ci Republikanie, którzy najczęściej potępiali Trumpa, zauważymy, że pogłoski o jego śmierci były przesadzone. Np. Mitt Romney, mocno krytyczny względem byłego prezydenta, przyznał, że jeśli zdecyduje się on ubiegać o prezydenturę w 2024 roku, ma szansę na sukces.

– Jestem prawie pewien, że zdobędzie nominację – powiedział we wtorek Romney w wywiadzie dla The New York Times. – Patrzę na sondaże, a sondaże pokazują, że (…)  jeśli umieścisz w nich prezydenta Trumpa, uda się mu wygrać – dodał.

Może się więc okazać, że Trump powróci za jakiś czas do wielkiej polityki. Kwestią otwartą pozostaje to, czy to dobrze, czy źle dla sytuacji międzynarodowej.

Źródło: CNN

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie