Polityka i Społeczeństwo

Trump wpuścił Dudę w maliny ws. szczepionek dla Polski. A może prezydent Polski dał się świadomie w nie wpuścić?

Duda i Trumpa

Czy Andrzej Duda został wpuszczony przez Donalda Trumpa w maliny z obietnicą szczepionki? Najnowsze informacje wskazują, że tak mogło być.

Na kilka dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, Andrzej Duda poleciał do USA na spotkanie z Donaldem Trumpem. Otoczenie polskiego prezydenta chwaliło się, że to była pierwsza wizyta zagranicznego przywódcy w Białym Domu od momentu wybuchu pandemii. Rozmowy toczyły się w sektorach obronności, handlu czy energetyki. Światowa pandemia, która wybuchła kilka miesięcy wcześniej, również była przedmiotem rozmów.

Polski prezydent musiał wrócić do Polski z bagażem obietnic i zapewnień przydatnych na finiszu kampanii wyborczej. Wrócił ze szczepionkami, których do dzisiaj nikt nie widział.

Prezydenci zostali zapytani na konferencji prasowej czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa – Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać – przypomina wypowiedź Donalda Trumpa RMF FM. Andrzej Duda przyleciał do kraju z kieszeniami wypchanymi wirtualną wakcyną.

W świetle najnowszych informacji, ujawnionych przez magazyn “Vanity Fair”, można postawić pytanie, czy amerykański przywódca wpuścił polskiego prezydenta w szczepionkowe maliny. Jak pisze RMF FM, Donald Trump już podczas spotkania z Andrzejem Dudą mógł znać projekty umów, które zabraniają władzom USA przekazywania szczepionek za granicę.

(…)umowy administracji USA z producentami szczepionek bezwarunkowo zabraniają sprzedaży i przekazywania nadwyżkowych dawek za granicę. Na takie zapisy zgodziła się właśnie administracja Trumpa – cytuje RMF FM.

Te doniesienia skomentowali internauci – Pewnie i Duda tez o tym wiedział ale KLAMAL, bo wtedy wykorzystywał każdy argument do tego, zeby wygrać wybory! Po prostu.. kolejny raz zrobil Polakom w bambuko i tyle – pisze użytkowniczka Twittera.

https://twitter.com/KatarzynaMarti1/status/1380013807913861120

Źródło RMF FM

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie