Polityka i Społeczeństwo

Transfer polityczny Gowina stanie się faktem? Sensacyjne doniesienia z Sejmu!

Jarosław Gowin

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy czas na politycznej scenie będzie gorący i – być może – bardzo zaskakujący. Nie jest wykluczone, że Jarosław Gowin zmieni PiS na PO.

Posługując się językiem piłkarskim powiedzielibyśmy, że to może być największy hit transferowy zbliżającego się lata. Według źródeł “Super Expressu” były wicemarszałek Sejmu i lider Porozumienia, Jarosław Gowin może zasilić szeregi Platformy Obywatelskiej. Co więcej, w ślad za nim może pójść jeszcze czterech posłów Porozumienia.

Gowin jest w dalszym ciągu przeciwny planowanym przez Jarosława Kaczyńskiego majowym wyborom. Prezes PiS na wieść o negacji jego planów miał być wściekły na byłego wicepremiera, a nawet rozpocząć usuwanie ludzi Gowina ze spółek skarbu państwa i innych wysokich stanowisk. Słowem – lider Porozumienia jest skończony w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Jeden z możliwych scenariuszy zakłada, że jeżeli Gowin zablokuje szalony plan Kaczyńskiego, Platforma poprze jego kandydaturę na marszałka Sejmu.  Co dalej? Być może nawet kandydowanie w kolejnych wyborach z listy PO.

– Gowin pokazał, że potrafi zrezygnować ze stanowiska wicepremiera, kiedy sprzeciwił się Kaczyńskiemu. I teraz czas na dowód ostateczny, czyli jego brak poparcia dla wyborów. Wówczas mamy sejmową większość przeciw PiS i wtedy różne scenariusze się otwierają. W polityce jest tak, że nie należy niczego wykluczać powiedział Borys Budka, szef Platformy. Robi się coraz ciekawiej.

Źródło: Super Express, zdjęcie: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie