Polityka i Społeczeństwo

Tonący Dworczyk zaprasza samorządowców ze swojego okręgu na wypasione spotkanie. To może być sprawa dla prokuratury

Przetrącony politycznie Michał Dworczyk organizuje wypasione spotkanie dla samorządowców. Opozycja już mówi o sprawie dla prokuratora.

Michał Dworczyk został polityczne przetrącony przez aferę mailową. Polityk jest także pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, ale od około pół roku nie zabrał w tej sprawie głosu oprócz kilku wpisów na Twitterze. Można powiedzieć, że pełni tę funkcję tylko teoretycznie. To on, w obliczu kolejnej fali zakażeń i rosnącej liczby zgonów, powinien codziennie opowiadać w mediach o korzyściach płynących z przyjęcia szczepionki.

Być może także wpływ na zniknięcie Dworczyka ma rosnąca w siłę antyszczepionkowa frakcja w Prawie i Sprawiedliwości i minister nie chce się jej za bardzo rzucać w oczy. Jedno można powiedzieć na pewno, Dworczyk skapitulował szczepiennie. Ale Dworczyk z jednej strony schował się w szafce na szczotki, a drugiej dba o swoje wpływy w regionie wyborczym. Jak informuje Interia.pl, zausznik premiera Mateusza Morawieckiego szykuje bibę dla samorządowców.

Gdzie pijemy? W Regencie

Interia.pl zapoznała się ze szczegółami “spotkania samorządowego” – W trakcie spotkania podsumowane zostaną projekty zrealizowane w Subregionie Wałbrzyskim w roku 2021 oraz omówione zamierzenia i propozycje działań na rok 2022 – przytacza fragment zaproszenia.

Spotkanie ma się rozpocząć w Belwederze od wspólnego zjedzenia lunchu. Później w planie jest półgodzinne zwiedzanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz panel dyskusyjny u premiera. Następnie goście Michała Dworczyka zakwaterują się w Hotelu Regent w Warszawie. Najtańszy nocleg kosztuje 350 zł, ale można też za 7 tys. zł wynająć apartament prezydencki. W luksusowym hotelu nocował Mick Jagger, Angela Merkel czy George Michael. Ma się także odbyć prezentacja “Polskiego ładu”.

Zaproszeni samorządowcy nie są pewni, co do intencji Michała Dworczyka – Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Podejrzenia są takie, że ci którzy pojawią się na miejscu, dostaną dodatkowe środki, a inni nie – mówi rozmówca portalu.

To może być sprawa dla prokuratury


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie