Polityka i Społeczeństwo

Tonący brzydko się chwyta. PiS wykorzystuje tragedię smoleńską, by przykryć aferę Obajtka

TVP nagle przypomniało sobie, że posiada nagranie rozmowy Donalda Tuska z Edmundem Klichem po katastrofie smoleńskiej. Były premier dosadnie skomentował „sensacje” telewizji rządowej.

Tematem numer jeden jest w ostatnim czasie afera Daniela Obajtka. Niemal każdy dzień przynosi nowe wątki w tej kompromitującej prezesa Orlenu i środowisko PiS sprawie. Rządowe media gimnastykują się, by Obajtka wybronić, ale nie jest to proste. Być może dlatego postanowiono całkowicie zmienić strategię i rzucić kompletnie nowy temat. Co zawsze budziło największe emocje w elektoracie PiS? Katastrofa Smoleńska.

TVP przypomniało sobie, że ma nagrania rozmowy Donalda Tuska z Edmundem Klichem i opublikowała je w „Magazynie Śledczym Anity Gargas”. Miało być sensacyjnie, wyszło średnio. Chyba nieprzypadkowo taśmy czekały na publikację tyle czasu, gdyby faktycznie były porażające, na pewno nikt ze środowiska władzy nie czekałby z ich upublicznienie. Ogólnie ponownie płynie z nich zarzut, że Tusk nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyn katastrofy, a sam Klich nie otrzymał odpowiedniego wsparcia. Jest to kolejny rozdział dramatu pt. „Wina Tuska”.

Sam były premier nie ma wątpliwości, że czas publikacji taśm jest nieprzypadkowy. Jego zdaniem jest to celowe zagranie, mające odwrócić uwagę od afery Daniela Obajtka. W wymowny sposób skomentował ten manewr na Twitterze.

Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej? – napisał były premier.

Tusk często krytykuje działania rządu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niedawno oburzenie w prawicowym środowisku wywołał post, w którym były premier stwierdził, że rządy PiS „przejdą do historii jako czas hańby”.

– Okradają własny naród w czasie tragicznej zarazy. Ich rządy przejdą do historii jako czas hańby. Trzeba to wreszcie głośno powiedzieć – napisał Tusk.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie