Polityka i Społeczeństwo

Tomasz Sekielski skomentował kontrowersyjny wywiad kard. Dziwisza i zapowiedział film o kardynale. “Będzie się działo”

Tomasz Sekielski
Facebook/ tomaszsekielski

“Nie wiem”, “Nie pamiętam” – to streszczenie 40 minutowego wywiadu Piotra Kraśki z kardynałem Stanisławem Dziwiszem na temat problemu pedofilii w Kościele. Rozmowę w zaskakujący sposób skomentował Tomasz Sekielski, autor filmów “Tylko nie mów nikomu” i “Zabawa w chowanego”.

Gościem wtorkowego programu “Fakty po Faktach” na antenie TVN24 był kardynał Stanisław Dziwisz. Duchowny odpowiadał na pytania Piotra Kraśki dotyczące problemu pedofilii w kościele katolickim i trzeba przyznać, że przebieg rozmowy i odczucia po jej emisji są wstrząsające.

Kardynał przyznał, że nie widział ostatniego filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”, więc nie będzie się na jego temat wypowiadał. Umówmy się – film był szeroko komentowany w całej Polsce, przedstawiał konkretne historie i sytuacje, więc obowiązkiem wysoko postawionych hierarchów było zapoznanie się z jego treścią. Przede wszystkim dla dobra samego Kościoła.

Dziwisz mówił o “przykrych konsekwencjach”, które spotkały księży pedofili, mając na myśli np. odejście winnego biskupa ze stanowiska. Istotnych rozmów m.in z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim sobie “nie przypominał”. I jeszcze ten fragment o sumieniu…

– Przecież mamy sumienia. Nie mogę wziąć na moje sumienie, że komuś nie pomogłem, a ktoś się starał i szukał u mnie wsparcia. To jest niemożliwe. Przecież każdy ksiądz ma sumienie. Biskup szczególnie ma odpowiedzialność i poczucie odpowiedzialności. Gdybym wiedział o wszystkich szczegółach, chociaż nie miałem prawa do tego, ale bym reagował – powiedział kardynał.

Rozmowę Dziwisza z Kraśką skomentował krótko, ale sugestywnie Tomasz Sekielski. – Może i kardynał nie widział naszych filmów, ale Wy drodzy TŁITERIANIE zobaczycie kardynała w naszym kolejnym dokumencie. Będzie się działo… oj będzie. Cierpliwości :)” – napisał Sekielski na Twitterze.

Czyżby kolejny film miał jeszcze mocniej wstrząsnąć polskim Kościołem?

Źródło: WP.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie