Polityka i Społeczeństwo

Tomasz Grodzki zlitował się nad upokarzanym przez PiS Ziobrą. Minister przyjmie zaskakującą ofertę marszałka?

W ostatnim czasie na opozycji słychać tylko odgłosy walki. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozluźnia trochę atomsferę. Zacny trolling – piszą internauci.

Dwa tygodnie temu znalazła się w Sejmie większość do uchwalenia ustawy o ratyfikacji decyzji Rady UE z dnia 14 grudnia 2020 r. ws. systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą głosowało 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Podczas sejmowej debaty Zbigniew Ziobro kilkukrotnie chciał zabrać głos, ale nie został mu udzielony.

– (…) rodzi się pytanie, czy zablokowanie wystąpienia ministra konstytucyjnego w takiej debacie nie jest bardziej wymowne niż moje nawet 15-minutowe wystąpienie, i czy nie mówi więcej o sile argumentów, które mamy, a które nie wybrzmiały (…) – przypomina TVN24.pl słowa lidera Solidarnej Polski.

Ustawa powędruje teraz do Senatu. Marszałek prof. Tomasz Grodzki już zapowiedział, że izba wyższa dogłębnie pochyli się nad aktem prawnym. Jak informuje TVN24.pl do Zbigniewa Ziobry trafiło senackie zaproszenie. – (…) w dyskursie publicznym pojawiły się także głosy, iż ratyfikacja może pociągnąć za sobą negatywne konsekwencje w sferze zobowiązań finansowych Rzeczypospolitej Polskiej, czy wręcz uszczuplić jej suwerenność – pisze w piśmie do Ministra Sprawiedliwości marszałek prof. Tomasz Grodzki. Potem następuje trzęsienie ziemi.

– Zważywszy zatem na dość bulwersujący fakt, że podczas debaty w Sejmie w dniu 4 maja 2021 r. nie dano panu, jako konstytucyjnemu ministrowi, możliwości swobodnego wypowiedzenia się i przedstawienia argumentów, które powinny zostać rozważone w trakcie procesu legislacyjnego, zapraszam pana na posiedzenie Senatu w dniu 27 maja 2021 r., o godzinie 11.00 – przytacza TVN24.pl fragment pisma.

Zacny trollingkomentują internauci.

https://twitter.com/XKubiak/status/1393236034545143808

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie