Kultura

Tom Hanks i jego żona zakażeni koronawirusem. Gwiazdor poddany kwarantannie

Tom Hanks zakażony koronawirlsem

Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson, są zakażeni koronawirusem. Tę informację przekazał sam aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gwiazdor przebywa w Australii, gdzie miały rozpocząć się zdjęcia do jego nowego filmu.

Tom Hanks zakażony. Przyleciał na zdjęcia do filmu

Tom Hanks, wybitny amerykański aktor, dwukrotny laureat Oscara, przyleciał do Australii z żoną, aktorką Ritą Wilson. W poniedziałek miały rozpocząć się zdjęcia do nowego filmu z udziałem gwiazdora. W biografii Elvisa Presleya, którą reżyseruje Baz Luhrmann, Hanks ma zagrać menadżera artysty, Toma „Pułkownika” Parkera.

Po przylocie do Australii aktor i jego żona poczuli się źle. Wśród objawów pojawiło się zmęczenie, podwyższona temperatura, ból mięśni – wszystko, na co obecnie zwraca się szczególną uwagę, gdyż może zwiastować koronawirusa. Para poszła na badanie, a test na obecność choroby pokazał wynik pozytywny.

Gwiazdor na kwarantannie

Tom Hanks i Rita Wilson zostali oczywiście poddani kwarantannie. Wytwórnia filmu o Presleyu, Warner Bros, zakomunikowała, że wraz z australijskimi służbami pracują nad tym, by zidentyfikować wszystkie osoby, z którymi para miała ostatnio kontakt. Wobec ryzyka kolejnych zakażeń, prace nad filmem mogą się opóźnić. Pandemia skutecznie torpeduje wszystkie dziedziny życia, także kulturę czy sport.

Co teraz robić? Służby medyczne mają swoje procedury, którym musimy się poddać. Będziemy poddawani kolejnym badaniom, obserwowani i izolowani tak długo, jak wymagać będzie tego bezpieczeństwo publiczne – napisał Hanks na swoich mediach społecznościowych. Aktor dodał, że będzie informował o dalszym przebiegu choroby.

Koronawirus paraliżuje kulturę

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie od grudnia 2019 roku. Pod koniec lutego wirus pojawił się we Włoszech, po czym w szybkim tempie rozszedł po całej Europie.

Konsekwencje pandemii odczuwa także branża kulturalna. Z powodu wirusa odwołane zostały premiery głośnych filmów, między innymi nowej części przygód Jamesa Bonda. We Włoszech od kilku tygodni zamknięte są muzea i teatry, nie funkcjonuje słynna La Scala – dopiero szósty raz w swojej blisko dwuipółwiecznej historii.

Od 12 marca placówki kultury, decyzją rządu, zamknięte są także w Polsce. Kina, muzea, teatry i opery nie będą czynne przynajmniej do 25 marca.

Zdjęcie: JStone / Shutterstock.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie