Polityka i Społeczeństwo

To zdjęcie stało się symbolem protestów w obronie sądów. Kim jest bohater?

To zdjęcie stało się symbolem protestów w obronie sądów. Kim jest bohater?
fot. Katarzyna Bartosik

Wydarzeniami z ostatnich dni w naszym kraju żył cały świat. Setki tysięcy Polek i Polaków wyszły na ulicę w proteście przeciwko zawłaszczaniu sądów przez partię rządzącą.

Pomimo nachalnej propagandy, który porównywała protestujących do zdradzieckich mord, kanalii, ubeków i chcących powrotu PRL, w demonstracjach z dnia na dzień brało udział coraz więcej ludzi. Szczególnie budujący był fakt, że wśród tzw. “spacerowiczów” dało się zaobserwować spory odsetek ludzi młodych.

Determinacja protestujących była tak duża, że nie zważali oni na często niesprzyjające warunku atmosferyczne. Czy upał, czy rzęsisty deszcz codziennie w wielu miastach i miasteczkach w naszym kraju odbywały się pokojowe demonstracje, których motywem przewodnim było zapalanie przez tysiące ludzi świeczek, w obronie niezawisłych sądów.

Podczas jednej z demonstracji uchwycono młodego mężczyznę, który trzymał w ręce świeczkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po jego ręce spływała fala wosku. To dopiero jest poświęcenie.

Zdjęcie robi obecnie furorę w internecie, zaś wymowna poza młodego człowieka porównywana jest do słynnej Statuy Wolności. Opinia publiczna zachodzi w głowę, kogo przedstawiają poniższe fotografie.

https://twitter.com/Exen/status/889210100073844739

Trzeba przyznać, że politykom partii rządzącej w końcu się coś udało. Udało im się w dużej mierze zjednoczyć społeczeństwo i wyciągnąć je na ulicę. Spory udział młodych ludzi, ich determinacja i poświecenie są bardzo budujące. Nie chodzi tu jednak o zwykłą walkę polityczną, ale o budowę społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowanie młodych pokoleń w życie publiczne…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie