Po godzinach

To zdjęcie już urasta do rangi symbolu. To jedno zdanie mówi wszystko o pisowskiej polityce

oszustwa podatkowe

W sieci pojawiło się niedawno zdjęcie mężczyzny, który wszedł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. z transparentem “EU, help me”. Wiemy, że jego autorem jest fotograf Mikołaj Kiembłowski, który już wcześniej fotografował różne manifestacje.

Mikołaj Kiembłowski: Help me!

Na profilu na Facebooku Mikołaja Kiembłowskiego pojawiło się zdjęcie z podpisem: “Warszawa, Schody Smoleńskie, 21.07.2021”. Widać na nim mężczyznę, który wszedł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. Trzyma transparent “EU, help me” (Unio Europejska, pomóż mi).

Okazało się, że fotografia stała się hitem internetu. Internauci nie kryją zachwytu: “Wymowne…popieram całym serduchem”, “Historyczne foto. Wzruszyłam się”, “Schody smoleńskie – symbol polskiej drogi donikąd”, “Jest to zdjęcie genialne”.

Kiembłowski już wcześniej robił zdjęcia na ulicznych protestach, np. tych dot. ministra MEN Przemysława Czarnka.

Ciekawe zdjęcie opublikował też tydzień temu:

UE vs. TK

Jak na razie apel bohatera pierwszego zdjęcia na nic się jednak nie zdał. Trybunał Konstytucyjny orzekł o wyższości prawa polskiego nad prawem UE. Oznacza to przyzwolenie na ignorowanie orzeczeń TSUE. Orzeczenie nie było żadnym zaskoczeniem dla obserwatorów polskiej sceny politycznej.

Część publicystów sugeruje, że to pierwszy tak poważny krok w kierunku wyjścia Polski z UE. Choć trzeba uznać to za zdecydowaną przesadę (by wyprowadzić nasz kraj z UE PiS potrzebowałby przyzwolenia społecznego, czego nie ma), spór na linii Warszawa-Bruksela staje się coraz ostrzejszy. Możliwe, że rząd Zjednoczonej Prawicy uznał, że to droga, by mocniej negocjować wewnątrz wspólnoty. Tyle że to bardzo ryzykowna taktyka, która może skończyć się spektakularną klęską dyplomatyczną. To też gra o tyle trudniejsza, że napięcia międzynarodowe stają się dziś coraz większe.

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie