Po godzinach

To zdjęcie jest hitem sieci. Pokazuje, czym zajmował się Donald Tusk w wieku 18 lat

Shutterstock

Okazuje się, że Donald Tusk jako młody, 18-letni chłopak parał się handlem. Skąd to wiemy? Z postu wiceprezydenta Gdańska Piotra Borawskiego, który opublikował w social mediach zdjęcie byłego premiera, na którym ten… sprzedaje m.in. podręczniki. Wszystko miało miejsce w trakcie Jarmarku Dominikańskiego.

Donald Tusk handlarzem książek

W sobotę w Gdańsku rozpoczął się doroczny Jarmark Dominikański. To największa tego typu impreza, która przyciąga artystów, rzemieślników, kolekcjonerów, handlarzy i tłumy turystów. Z tej okazji wiceprezydent miasta Piotr Borawski opublikował w mediach społecznościowych archiwalne zdjęcia z Jarmarku Dominikańskiego z roku 1975. Co ciekawe, widać na nich… młodego Donalda Tuska. Polityk miał tedy jedynie 18 lat.

Co rzuca się jednak w oczy najpierw, to bujna fryzura przyszłego polityka. Widzimy też, że wraz ze znajomymi sprzedawał on podręczniki, figurki, dzbanki, żelazko, a nawet… zabytkowy telefon stacjonarny. Nie wiemy, czy ktoś coś kupił z tego egzotycznego zestawu.

Tusk to po prostu zwykły człowiek?

Powyższe zdjęcia pokazują, że Tusk był po prostu zwykłym, młodym człowiekiem, który przebywał w wolnych chwilach ze znajomymi i starał się zarobić pieniądze za pomocą handlu.

Nowy-stary lider PO już wielokrotnie pokazywał zresztą wyborcom, że wizerunkowo jest mu bliżej do kogoś z sąsiedztwa, niż do polityka, który odgradza się od innych. Do dziś też lubi pokazywać się w towarzystwie wnuków czy w chwilach, gdy biega po parku. Z pewnością stąd też wziął się  jego fenomen i podwójne zwycięstwo PO: w wyborach w 2007 i 2011 r.

Słynna była też debata Tuska z Kaczyńskim z 2007 r., kiedy ten pierwszy pokazał, że jest bliższy przeciętnemu Polakowi niż lider PiS. Możliwe, że w najbliższym czasie doczekamy się drugiej odsłony tej historycznej batalii…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie