Polityka i Społeczeństwo

To zdarzyło się pierwszy raz od 4 lat. Andrzej Duda traci tam, gdzie zawsze dominował

Prezydencki minister żali się, że suweren wywiera nacisk na Dudę
fot. Shutterstock/Dagmara_K
Popularność polityków w sieci coraz częściej przekłada się na ich wynik wyborczy. Ta zależy oczywiście od ich aktywności i często wyprzedza trendy poparcia w prawdziwych sondażach, a w konsekwencji wpływa na ostateczny wynik wyborczy.

Politycy zdając sobie z tego sprawę, nieraz zaprzęgają do wojny w sieci armie tysięcy trolli, którzy mają rozprowadzać po necie korzystny dla nich przekaz. Internet to także potężny kanał dystrybuujący, głównie negatywne informacje, z prędkością światła, zanim dany temat przejmą tzw. media mainstreamowe.

Burza wywołana przez palec Joanny Lichockiej przetoczyła się także przez sieć i to z intensywnością huraganu. Zainteresowanie tematem było rekordowe w historii rządów PiS.

W trendach w najbardziej popularnej wyszukiwarce częstotliwość wpisywania jej nazwisko przebiło nawet hasło “porno”:

https://twitter.com/Egon__Olsen/status/1228340159931985920

Nie miałoby to pewnie większego znaczenie, gdyby nie przełożyło się na realne efekty polityczne. Z dużym prawdopodobieństwem należy założyć, że wpływ gestu Lichockiej na kampanię Dudy będzie ogromny.

Bo oto okazuje się, że stała się rzecz niespotykana od 4 lat – Duda stracił wielu fanów na Facebooku. Ubyło mu netto prawie 300 fanów i może nie jest to powalająca liczba, ale może być zagrożeniem dla kampanii obecnego prezydenta.

To wynik odpływu ponad 600 fanów:

Andrzej Duda ma poważne powody do obaw. najbliższe dni i sondaże pokażą, jak te liczby przełożą się na poparcie w sondażach. Już teraz pokazują, że ono słabnie.

Źródło: Politykawsieci.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie