Polityka i Społeczeństwo

To zaskoczyło nawet polityków PiS. Kaczyński wyśle polityków partii rządzącej na uniwersytet?

Flickr.com/PiS

Jarosław Kaczyński szuka pomysłów na wybudzenie Prawa i Sprawiedliwości z marazmu. Jednym z nich ma być założenie partyjnego uniwersytetu.

Nie jest tajemnicą, że źle się dzieje w obozie rządzącym. Wojenka ze Zbigniewem Ziobrą, szalejąca inflacja, która przekłada się na coraz gorsze notowania i kryzys gospodarczy spędzają sen z powiek szefa PiS. Środowa narada klubu miała oczyścić atmosferę i wytyczyć nowe cele do realizacji. I wygląda na to, że – póki co – Kaczyński zażegnał kryzys.

– Prezes przemawiał pół godziny. To było przemówienie mobilizacyjne, wręcz gonienie posłów do roboty. Jarosław Kaczyński zapowiedział też nam, że od czerwca zajmie się w stu procentach partią, szykując ją na wybory, które mają się odbyć w konstytucyjnym terminie, czyli na jesieni 2023 r. – powiedział anonimowo jeden z posłów PiS.

Wśród nowych pomysłów na dalsze funkcjonowanie partii znalazł się również ten o… partyjnym uniwersytecie. Miałby być to rodzaj szkolenia dla działaczy PiS. – Prezes mówił, że dostrzega, iż Solidarna Polska Ziobry jest dużo sprawniejsza w mediach społecznościowych od nas i musimy coś z tym zrobić. Powiem szczerze, że tym mnie prezes zaskoczył, ale to dobrze, że rozumie siłę internetu. A ideę powstania uniwersytetu partyjnego jak najbardziej popieram! – podkreślił polityk w rozmowie z Super Expressem.

Pomysłu o kuźni pisowskich talentów nie potwierdził oficjalnie rzecznik partii. – Jeśli się nie mylę, nie jest pan nawet magistrem prawa. Chociaż może pan będzie, bo czytam, że premier Kaczyński chce zakładać uniwersytet – powiedziała do Radosława Fogla Agata Adamek w programie “Jeden na jeden” w TVN24. – Ja się nie wybieram – odparł krótko polityk.

Ciekawe, kto na tym partyjnym uniwersytecie by wykładał. Może nauczycieli szukać wśród wieloletnich i błyskotliwych działaczy? Jeżeli takie byłoby kryterium, my proponujemy Marka Suskiego.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski

TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: o2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie